Červen 2018

ahoj léto! #2018

29. června 2018 v 22:08 | Ej. |  DIARY
Poslední dobou se ve svých článcích hodně zamýšlím. Sama nevím proč, možná se mi díky konci školy uvolnilo místo v mysli a mozek ho nutně potřebuje něčím zaplnit.. kdo ví.

Je konec druháku a já dnes opouštěla gympl s úsměvem na rtech. Co jsem tady, se na mě vyznamenání koukalo ledatak z vysvědčení dvou kamarádů z vedlejší třídy, ale já jsem mega ráda i za ty svoje čtyři troječky. Protože není lepší pocit, než si vylepšit čtyřku z předmětu, na který jste dřeli jako kůň.díkyfyziko. Takže ano,

PROŠLA JSEM DRUHÁKEM!

Nemůžu říct, že bych byla stoprocentně šťastná, protože za dva měsíce nastoupím do třeťáku a pak už budou skoro Vánoce a plesy a jaro a matura budoucích čtvrťáků a konec třeťáku a výběr vejšky a.. dost. Nejspíš se ve mě začínají projevovat geny po babičce, protože ta tohle přesně dělá. Myslí na věci, které budou za dlouhou, jako by měly být zítra. Jenže nejsou. Takže pěkně popořadě.. Léto je tady! <3

vzpomínky na vodák.

Všem ztraceným.

26. června 2018 v 18:07 | Ej. |  MYŠLENKY
Možná máš právě pocit, že nejsi dost dobrá. Že se nehodíš na tohle ani na tamto. Že ještě nevíš, co bude za pět let, přestože jiní to mají jasně nařádkované v hlavě už od konce základky. Taky jsi třeba nervozní, že to, co by mělo být normální, pro tebe normální prostě není. Připadáš si rozbitá. Jakoby jsi hrála životní hru a bojovala stále ve druhém kole, zatím co ostatní mají jasno a bez starostí letí jedním kolem za druhým. Občas to tak je, prostě nevíš.

Teď mě poslouchej. Život není jasný. Ač lidé rádi radí druhým jak mají žít, nikdo nikdy nedokázal vytvořit přesný postup jak ho žít správně. Bez slepých uliček, bez špatností, bez zklamání. Občas příjdou, ty hnusné sobecké myšlenky, které tě nutí myslet v té chvíli pouze na ně. hamouni. Všechno krásné jde v tu chvíli stranou. A to špatné začíná přímo křičet svojí špatností. Jsi ublížená, naštvaná, citlivá. Znám to, stejně dobře jako ty. Jako ona, ta na kterou tolik žárlíš, když se za ní dívá. On, na kterého jsi tak moc alergický, když se kolem ní motá. Ač je to tak ohrané. My všichni. Lidé.


Je to jako na horské dráze. Chvíli mám pocit, že vím co je pro mě nejlepší, že už mám jasno. A pak se objeví něco, co mě donutí znovu koukat na svět ze dna, se zmateným výrazem v očích. Ale tak to prostě je a je dobře, že to tak je. Važ si toho.

Že tě občas lidi fakt vytáčí, protože nechápou. Že i po těch hodinách, a hodinách a hodinách, trénování uděláš stejně chybu při výstupu na jevišti. Že i přestože miluješ, občas nevíš. Že té knize nerozumíš, i když čteš už poněkolikáté ten samý řádek. Že končíš druhák a stále nevíš, co budeš dělat za rok touhle dobou. Že ti déšť naprosto zkazil plány. Že čas sakra rychle utíká a ty máš strach. Že se snažíš být tu pro ostatní, ale někdy tu nejsi ani sama pro sebe.

Tak to je. A přestože bys nejradši občas propůjčila velení tvé životní lodě někomu jinému, zkušenějšímu, mysli na tohle.

Svlékni tu od všech hodnotících pohledů propálenou schránku. Přestaň se upínat na minulost. Obzvlášť, když tím můžeš ranit přítomnost a ohrozit budoucnost. Neber čas strávený sama se sebou jako ztracený. Přestaň se shazovat. Přestaň se trestat, pomlouvat svoji duši. Uvědom si, kdo jsi. Co všechno si dokázala. Ty přeci znáš svoji hodnotu. Tak přestaň být smutná, když ji ostatní nedokážou ocenit.

Jsi skvělá a ať tě momentálně trápí cokoliv nebo jsi šťastná, já ti věřím. Protože vím, co všechno dokážeš, když chceš.

věřím ti.

S láskou, tvá kamarádka Ej. <3

My actual PLAYLIST | summer 2018

17. června 2018 v 18:04 | Ej. |  HUDBA
Zujte si boty. Nandejte sluneční brýle, kraťasy. Projděte se v trávě a zacpěte si pusu třešněma. a meruňkama a lesníma jahodama a vodním melounem. Cpěte se tak dlouho, až vám bude fruktóza týct ušima, břicho šíleně bolet a prsty se začnete lepit ke všemu, co se vám postaví do cesty.
Je to tady. Léto. jak já to slovo miluju!

Hudba je tady od toho, aby dávala soundtrack našim životům. Abychom se v ní mohli hledat a občas/často ztrácet. Doufám, že vás něčím z mého playlistu inspiruju a třeba předám i trochu té letní nálady. Musím říct, že jsem v sedmém nebi, protože teď vychází tak úžasné písničky! Děkuji za ně. Příjemný poslech!!

Po kliknutí na obrázek se vám otevře písnička na youtube v novém okně. :)

George Ezra - Shotgun


Dokonalost v nedokonalostech.

9. června 2018 v 14:59 | Ej. |  MYŠLENKY
Přijde mi, jako by to bylo včera, co jsem se začala o celý tenhle "trend žít zdravě" pořádně zajímat. Chvíle od okamžiku, kdy jsem se z nováčka stala alespoň na chvíli součást fitness rodiny. Už delší dobu tím tak moc nežiju, věříte? Bazzen boy dávno odešel a s ním i má posedlost být jako on. Možná spíš jako ony. Holky z instagramu, holky z fitka. Holky, co se všem líbí. Chtěla jsem být jednou z nich. Myslela jsem si, že pokud taková nebudu, nikdy v jeho očích nebudu ta pravá ona. Taková blbost.
Každopádně, co vám budu povídat, polevila jsem. Už nezvednu to, co o Vánocích. Už se nevidím jako součást té fitness rodiny našeho města. Stala jsem se vzdálenou sestřenicí, se kterou se vídáte jenom o svátcích.

Prostě se toho hodně změnilo a já o tom vlastně až teď dokážu pořádně přemýšlet. Smutné je, jak se člověk dokáže během chvíle začít zajímat o věci, o kterých nikdy předtím nepřemýšlel. Jak se změní pro druhého, přestože se zapřísáhl, k něčemu podobnému nikdy nesklouznout. Přetvářet se pro druhé. Najednou je z něj nadšenec do zvedání činek a odpůrce sladkého.
Tím nechci říct, že je to špatně. Jenom říkám, že tohle nejsem já. Nejsem člověk, který tím stoprocentně žije, i když jsem chvíli myslela, že bych jím mohla být. Tomu období vděčím za to, co mi předalo. Že mám přehled o skutečném kouzlu zdravého stravování. Že vím, jak se dá efektivně trénovat. Jak se provadí nebo jmenuje kdejaký cvik. Nebo už jenom to, že opravdu není nutné stydět se v posilovně. Jenom říkám, že není dobré měnit své priority pouze proto, že si pro někoho nepřipadáte dost dobří. A i když jsem v té době rozhodně netrpěla depresí nebo se v něčem kdoví jak topila, donutilo mě to.
Srovnávat, pozorovat, hodnotit. kritizovat sám sebe.