Úsměv jako brána ke štěstí.

20. listopadu 2017 v 19:39 | Ej. |  MYŠLENKY
Hodně často se mě lidi ptají, jestli na něčem neujíždím. Jestli nejsem opilá nebo zkouřená. Nebojte, v ničem nejedu. Na tyhle věci mám dost negativní pohled, ale proč to vlastně píšu?

Jsem člověk, co se hodně směje. Miluju být obklopená skvělými lidmi, užívat si nezapomenutelné akce a dělat z tohohle světa alespoň o trochu veselejší místo k žití. Miluju zdravit cizí starší lidi a rozesmívat smutné. Baví mě se smát na svět a brát věci s nadhledem. Už jsem se tak nějak ztotožnila s mottem "Vše zlé je pro něco dobré" a že po každé špatné věci příjde něco dobrého. Život je dlouhá cesta a my se při ní můžeme smát a nebo taky nemusíme. Můžeme jím v klidu proplout nebo se stavět před výzvy. Můžeme si s ním naložit jak uznáme za vhodné. Můžeme dělat věci které milujeme. Zároveň i věci, které nám kazí náladu. Někdy je to nevyhnutelné, ale to neznamená, že špatné. Důležité je si na všem něco najít. Něco co nám pomůže přetrpět ty hodiny fyziky nebo nekonečné noční směny. Jde o pohled. Jde o nás. Jde o to vidět pohár poloplný. nikoli poloprázdný.
Já si našla úsměv. Zjistila jsem, že u všech věcí, které miluju jsem šťastná. Když jsem na koncertě své oblíbené kapely. Když se sejdu s blízkými kamarády, když tančím na plese nebo jenom tak na diskotéce. Když běžím, když překonávám samu sebe ve fitku. Když se seznamuju s novými lidmi nebo se jdu projít se psem na mé oblíbené místo. V ty momenty jsem to skutečně já. Jakoby mi jenom ten úsměv dokázal změnit pohled na svět. Jakoby ten svět byl lepší, barevnější.


Takže ne, na ničem neujíždím, jen se snažím ze všeho vycucnout to nejlepší. Nechcete to zkusit taky?

S láskou, Vaše Ej. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eli-golive eli-golive | Web | 20. listopadu 2017 v 20:15 | Reagovat

Taky mám sklony být někdy až přehnaně pozitivní. Hrozně mi to vyhovuje, protože co by to bylo za život, bez smíchu a radosti? Hodně lidí se mi diví, ale když dojde na lámání chleba, vždycky z toho vyjdu líp.
Tak zdar našim úsměvům!
Skvělý článek mimochodem ❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama