Milované důvody ke štěstí ♥

9. listopadu 2017 v 20:53 | Ej. |  MYŠLENKY
Ještě než se pustím do dnešního povídání vám chci moc poděkovat za reakce u předešlého článku. Není pro mě jednoduché sdílet své myšlenky. Myslím teď ty pravé, které jdou přímo od srdce. Protože právě při líčení takových situací, odhaluju své slabiny. Jdu vlastně s kůží na trh. Přestože návštěvnost mého blogu není nijak závratná a všechno píšu v podstatě pod "anonymitou", občas se zarazím a řeknu si "A co kdyby mě vážně někdo poznal?". Asi si ťukáte na čelo a říkáte si, co řešíš, je to přece tvůj blog! A máte pravdu, je to můj blog, můj kousek internetu a psaní podobných myšlenek mi hrozně pomáhá vyrovnat se s čímkoli. A proto tenhle úvod píšu. Pokud vás něco trápí, vypište se z toho. Dostaňte ze sebe všechno co byste nahlas nikdy neřekli. všechno. Uleví se vám a když si to pak budete zpětně číst, z jiného úhlu pohledu, z výšky, tak najednou uvidíte věci, které vám dřív nedocházeli.

Svět je plný negativity. Naštěstí mi příjde, že poslední dobou se dost začaly prosazovat myšlenky ohledně lásky. Sebelásky, lásky v rodině nebo té klasické, krásné lásky. A i o tom tak trochu bude dnešní článek. O pocitech, které miluju a nejradši bych je zažívala pořád dokola. O pocitech, ale také o spouštěčích. O drobnostech, nad kterými se třeba moc lidí nepozastaví. O maličkostech, které nás obklopují. Některé ignorujeme, jiné si připomínáme. Možná bych to všechno nazvala něco jako "Důvody ke štěstí" nebo nějak tak.

KDYŽ UDĚLÁM NĚCO PRO SVÉ ZDRAVÍ

Pečovat o sebe. Rozmazlovat se. Pořádně se zřídit ve fitku. To všechno mě hrozně baví. Tělo je náš chrám a jak už psala Péťa Elblová z blogu Blog by P, je to to jediné, co s náma bude žít opravdu celý život. Jelikož mám poměrně aknózní pleť, zkouším různé masky a vodičky. Snažím se každý den perfektně odličovat a pomáhat mé pleti bojovat s tím. To samé se snažím u zubní hygieny nebo u cvičení. Je skvělé vidět výsledky. A ještě lepší je, že víte, že se dostaly jen a jen vaší zásluhou a pýlí.

KDYŽ SE SMĚJU

Miluju smích. Je to to nejlehčí co můžete udělat a přitom je to tak silné. Není nic lehčího, než najít člověka se stejným humorem a pořádně se společně něčemu zasmát. Zároveň je super naučit se usmívat i sám na sebe. Přestat věšet koutky pokaždé co projdete kolem zrcadla. Takže odteď už žádný naštvaný měření vlastní nedokonalé postavy! Je to vaše tělo a bez něj byste byli dost v háji. Radši vyzdvihněte vaše přednosti a pořádně se v duchu pochvalte. Co bych k tomuhle bodu ještě dodala, že je skvělé smát se na svět okolo nás. Na vystresované lidi, které míjíme na ulicích, na prodavačky, na řidiče autobusů nebo na starší lidi. Možná mě budete mít za blázna, přehnaně optimistického sluníčkáře, ale mě se to zase tak přehnané nezdá. Přesto, že vám většina těch lidí úsměv neoplatí nebo ho budou brát jako ironickou narážku, alespoň jste se pokusili udělat tenhle svět alespoň o trošičku veselejší. Ale optimista jsem, to nepopírám. :D
KDYŽ SE POŘÁDNĚ NAJÍM

Pokud jde o mně, tak to tu rozhodně nesmí chybět. Ten pocit je k nezaplacení. Posledních pár měsíců se snažím postupně dostávat do zdravého životního stylu, který pro mě znamená vyváženost. Rovnováha. Znovu vám pro tenhle styl žití doporučím úžasnou Péťu. Bála jsem se, že mi to nevydrží, že se zaseknu před prvním kouskem dortíku a nakonec to rychle všechno hodím z hlavu, ale opak je pravdou. Řídím se mottem, že jím všechno, ale s rozumem. Zatím mě to baví a mám pocit, že to pro mě má smysl. A co si budem, není nic lepšího, než když si občas dám nějakou pořádnou prasárnu. Dokážu si ji stoprocentně vychutnat, protože vím, že je zasloužená. Takže jo, plné bříško je pro mě taky dost důležité.

KDYŽ PLNÍM SVÉ POVINNOSTI

Jsem ten typ člověka, který všude chodí pozdě. Často se mi stává, že zapomínám. Co si nenapíšu do diáře nevím a co si nenastavím jako poznámku k budíku prostě nesplním. Všechny tyhle negativní vlastnosti nejdou ve spojení se školou moc dokupy, proto se s tím snažím bojovat. Neodkládám věci na později. Neprokrastinuju (nebo se alespoň snažím). Dokonce se konečně učím učit. Není totiž nic horšího, když vím, že to neumím a jenom čekám, jestli mě učitel vyvolá nebo ne.

KDYŽ TANČÍM


Je to jakoby se minulost protínala s přítomností. Jako by najednou zmizely všechny ty narážky na "moderní generaci nevzdělaných děcek zakoukaných do svých svítích placek". Na parketu, v šatech a se skvělým tanečníkem ruku v ruce odbourávám všechno špatné. Krok po kroku. Tanec má řád a zároveň si při něm připadám tak volná. Jsem šťastná, že pomáhám uchovávat tradice a zároveň můžu každým krokem vyjádřit sebe sama.

KDYŽ CÍTÍM LÁSKU

Od rodiny, od přátel, od lidí. Není nic krásnějšího, než vědět, že vás má někdo rád. Že vás někdo chrání. Že jste pro někoho důležití. Vždy, když se sejdu s kamarády, tak jsem jak v sedmém nebi. Za nic na světě bych je nevyměnila. Možná, že mě občas pořádně vytáčí, což věřím, že já je asi taky.. :D Ale jsou to lidi, kteří mě doopravdy znají. S některými se znám prakticky celý život, s jinými pár měsíců, ale to nic nemění na tom, že je miluju a nesmírně si vážím každé chvilky s nimi. Obzvlášť co jsme se po konci deváté třídy rozprchli různými směry a nevídáme se tak často. Jako bych byla úplná, když jsem s nimi. Achjo, měla bych se přestat rozplývat..

KDYŽ PROSTĚ ŽIJU

Když jsem s přáteli, když tančím, když zpívám, když hraju na kytaru, když jím, když se směju, když miluju, když se potím jako prasátko při sportu, když přemýšlím nad světem, když si užívám, když spím, když cítím, že žiju. O tom to je. Dělat věci, které pro nás dávají smysl. Najít si své důvody ke štěstí. Jasně, můžete tenhle článek brát jako jeden velkej naivní blábol, ale pro mě má pozitivní přístup v životě velký význam.

Zkuste si alespoň někdy nasadit růžové brýle a vidět věci z té lepší stránky. Uvidíte, že změnou úhlu pohledu příjdete na mnoho nových věcí. :)

S láskou, Vaše Ej. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 12. listopadu 2017 v 14:10 | Reagovat

Máme toho dost podobné. Péťa je senzační, co se týče motivace ve cvičení a zdravým životním stylu. :-)
Jídlo a smích je nejlepším lékem, který může být. :-)Pocit štěstí je o všech těch maličkostech, ve kterých vidíme štěstí a cítíme radost. :-) a děkuji za Tvůj milý komentář, rozhodně tu nejsem naposled!

2 Eli Eli | Web | 19. listopadu 2017 v 21:27 | Reagovat

To je tak úžasný, jak všichni známe a obdivujeme Péťu! ❤ Nemam to jinak!
A skvělý článek, člověk si uvědomí, že by měl dělat více věci, ke kterým ho váže prostě čistá láska!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama