Listopad 2017

My actual PLAYLIST

25. listopadu 2017 v 13:07 | Ej. |  HUDBA
Vítr mnou doslova cloumá. Zima se zarývá do všech odhalených částí mé kůže. Chudák obličej, říkám si. Zachumlám se ještě víc do šály a zastrčím ruce hluboko do kapes. Zase mě zima zastihla nepřipravenou. Nechápu, jak může být zase skoro konec listopadu. Vždyť bylo před chvílí léto, sakra! No nic, co nadělám. Věc, která mi pomáhá vzpamatovat se z toho všeho, je hudba. Když mrznu a nandám si sluchátka, je to jako loknutí horkého čaje. Dlouho jsem nenapsala nic z hudebního světa, tak vám dneska ukážu můj aktuální playlist. Pro přesměrování na youtube klepněte na obrázek. Užijte si poslech!

Astrid S - Think before I talk
Lorde - Green light
Mirai - Divadlo

Úsměv jako brána ke štěstí.

20. listopadu 2017 v 19:39 | Ej. |  MYŠLENKY
Hodně často se mě lidi ptají, jestli na něčem neujíždím. Jestli nejsem opilá nebo zkouřená. Nebojte, v ničem nejedu. Na tyhle věci mám dost negativní pohled, ale proč to vlastně píšu?

Jsem člověk, co se hodně směje. Miluju být obklopená skvělými lidmi, užívat si nezapomenutelné akce a dělat z tohohle světa alespoň o trochu veselejší místo k žití. Miluju zdravit cizí starší lidi a rozesmívat smutné. Baví mě se smát na svět a brát věci s nadhledem. Už jsem se tak nějak ztotožnila s mottem "Vše zlé je pro něco dobré" a že po každé špatné věci příjde něco dobrého. Život je dlouhá cesta a my se při ní můžeme smát a nebo taky nemusíme. Můžeme jím v klidu proplout nebo se stavět před výzvy. Můžeme si s ním naložit jak uznáme za vhodné. Můžeme dělat věci které milujeme. Zároveň i věci, které nám kazí náladu. Někdy je to nevyhnutelné, ale to neznamená, že špatné. Důležité je si na všem něco najít. Něco co nám pomůže přetrpět ty hodiny fyziky nebo nekonečné noční směny. Jde o pohled. Jde o nás. Jde o to vidět pohár poloplný. nikoli poloprázdný.
Já si našla úsměv. Zjistila jsem, že u všech věcí, které miluju jsem šťastná. Když jsem na koncertě své oblíbené kapely. Když se sejdu s blízkými kamarády, když tančím na plese nebo jenom tak na diskotéce. Když běžím, když překonávám samu sebe ve fitku. Když se seznamuju s novými lidmi nebo se jdu projít se psem na mé oblíbené místo. V ty momenty jsem to skutečně já. Jakoby mi jenom ten úsměv dokázal změnit pohled na svět. Jakoby ten svět byl lepší, barevnější.


Takže ne, na ničem neujíždím, jen se snažím ze všeho vycucnout to nejlepší. Nechcete to zkusit taky?

S láskou, Vaše Ej. <3

Milované důvody ke štěstí ♥

9. listopadu 2017 v 20:53 | Ej. |  MYŠLENKY
Ještě než se pustím do dnešního povídání vám chci moc poděkovat za reakce u předešlého článku. Není pro mě jednoduché sdílet své myšlenky. Myslím teď ty pravé, které jdou přímo od srdce. Protože právě při líčení takových situací, odhaluju své slabiny. Jdu vlastně s kůží na trh. Přestože návštěvnost mého blogu není nijak závratná a všechno píšu v podstatě pod "anonymitou", občas se zarazím a řeknu si "A co kdyby mě vážně někdo poznal?". Asi si ťukáte na čelo a říkáte si, co řešíš, je to přece tvůj blog! A máte pravdu, je to můj blog, můj kousek internetu a psaní podobných myšlenek mi hrozně pomáhá vyrovnat se s čímkoli. A proto tenhle úvod píšu. Pokud vás něco trápí, vypište se z toho. Dostaňte ze sebe všechno co byste nahlas nikdy neřekli. všechno. Uleví se vám a když si to pak budete zpětně číst, z jiného úhlu pohledu, z výšky, tak najednou uvidíte věci, které vám dřív nedocházeli.

Svět je plný negativity. Naštěstí mi příjde, že poslední dobou se dost začaly prosazovat myšlenky ohledně lásky. Sebelásky, lásky v rodině nebo té klasické, krásné lásky. A i o tom tak trochu bude dnešní článek. O pocitech, které miluju a nejradši bych je zažívala pořád dokola. O pocitech, ale také o spouštěčích. O drobnostech, nad kterými se třeba moc lidí nepozastaví. O maličkostech, které nás obklopují. Některé ignorujeme, jiné si připomínáme. Možná bych to všechno nazvala něco jako "Důvody ke štěstí" nebo nějak tak.

KDYŽ UDĚLÁM NĚCO PRO SVÉ ZDRAVÍ

Pečovat o sebe. Rozmazlovat se. Pořádně se zřídit ve fitku. To všechno mě hrozně baví. Tělo je náš chrám a jak už psala Péťa Elblová z blogu Blog by P, je to to jediné, co s náma bude žít opravdu celý život. Jelikož mám poměrně aknózní pleť, zkouším různé masky a vodičky. Snažím se každý den perfektně odličovat a pomáhat mé pleti bojovat s tím. To samé se snažím u zubní hygieny nebo u cvičení. Je skvělé vidět výsledky. A ještě lepší je, že víte, že se dostaly jen a jen vaší zásluhou a pýlí.

KDYŽ SE SMĚJU

Miluju smích. Je to to nejlehčí co můžete udělat a přitom je to tak silné. Není nic lehčího, než najít člověka se stejným humorem a pořádně se společně něčemu zasmát. Zároveň je super naučit se usmívat i sám na sebe. Přestat věšet koutky pokaždé co projdete kolem zrcadla. Takže odteď už žádný naštvaný měření vlastní nedokonalé postavy! Je to vaše tělo a bez něj byste byli dost v háji. Radši vyzdvihněte vaše přednosti a pořádně se v duchu pochvalte. Co bych k tomuhle bodu ještě dodala, že je skvělé smát se na svět okolo nás. Na vystresované lidi, které míjíme na ulicích, na prodavačky, na řidiče autobusů nebo na starší lidi. Možná mě budete mít za blázna, přehnaně optimistického sluníčkáře, ale mě se to zase tak přehnané nezdá. Přesto, že vám většina těch lidí úsměv neoplatí nebo ho budou brát jako ironickou narážku, alespoň jste se pokusili udělat tenhle svět alespoň o trošičku veselejší. Ale optimista jsem, to nepopírám. :D