DISNEYLAND 2/2

6. září 2017 v 20:12 | Ej.

Další zastávka byl samotný Zámek. Je opravdu velkolepý a naživo je to ztělesněná pohádka! Uvnitř jsou různé obchody se suvenýry a je možné vylézt nahoru po schodech na věž, kde je krásný výhled na náměstíčko pod ním. Odtud jsme se kolem nádherného pouťového kolotoče vydaly do Fantasylandu. Tam jsme navštívily asi tři atrakce podobného typu. Sněhurku, Pinocchia a Petera Pana. Byly to takové domečky, kterými jste projížděli ve vagóncích po čtyřech. Celá jízda byla jakoby ta pohádka, takže tam byly různé animace sedmi trpaslíků, královny s otráveným jablkem, Pinocchia a jeho tatínka nebo Petera Pana. Nebylo to nic rychlého, opravdu jenom moc hezký zážitek, plný různých efektů. Bohužel z nich nemám žádné fotky, protože tam bylo většinou dost tmavo.

Cestou k vodním atrakcím jsme se stavily v bludišti Alenky v říši divů, které bylo strašně roztomilé! Bylo z opravdových zelených keřů a na hodně místech na vás vykoukly právě postavičky z pohádky.
Jedna z atrakcí, která se mi líbila opravdu hrozně moc, byla divoká řeka. Ovšem to by nebyl DL, aby to nebyla ta nejdokonalejší Divoká řeka na světě! Chvíli jsme jely po vodě a po pár vteřinách se před námi otevřel obrovský vchod do "podsvětí", kde byl pomocí zpívajících a krásně oblečených panenek, budov, efektů, pohybujících se zvířat (...), ukázán celý svět. Všechno na co si jenom vzpomenete! Každá známá kultura tam měla své zastoupení. ČR tam teda se svými řízky nebyla, ale dokonale ji tam nahradilo Německo. Opravdu jsem nevěděla kam koukat dřív. Představte si, že na jedné straně kývou do rytmu hlavou sloni a nosorožci a kolem nich tančí africké děti a na druhé je vztyčený londýnský Big Ben! Je to .. Nepopsatelné.


Po divoké řece jsme vešly do arabské vesničky, která byla jako vystřižená z pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě. Dokonce jsme se tam fotily se samotným králem! :D Byly tam opět různé obchůdky, kde by se dalo šmejdit celý den, ale my už byly celé natěšené na pořádnou horskou dráhu. A tak jsme zamířily do Adventurelandu. Atrakce Piráti z Karibiku byla bohužel zavřená, tak jsme si musely dát FAST PASS na Indiana Jones, která už zvenčí vypadala dost šíleně. Měly jsme asi dvě hodiny času a dost nám kručelo v žaludku, takže další zastávka byla restaurace.

Vešly jsme do "restaurace" Hakuna Matata, kde jsme si daly asi ty nejdražší těstoviny, které jsem kdy měla. To je další poznámka : Všechno v DL je děsně drahé! Takže jsme si daly menu s těstovinami a samotné špagety jsem dostala do papírové mističky. waaau. Každopádně, byl tam moc hezký číšník/barman/obsluha za pultem, který na mě potom něco francouzsky volal, ale já neumím francouzsky vůbec, takže jsem se jenom blbě smála a rychle prchala pryč.

Pořád jsme měly ještě spoustu času a tak jsme si zatím zašly na první jízdu do Big Thounder Mountain a omůjbože, ta atrakce je tak pecková! Já, Ema a mamina od Emy, jsme na ni pak šly ještě dvakrát! A to už je co říct, protože fronta trvala tak 20 minut. :D Dokonce jsme tam potkaly nějakého slováka, který na nás pořád divně koukal, asi proto, že jsme nahlas říkaly, že má styl na to, kolik mu je. :D :D Takže ani DL se neobešel bez trapasu..

My s výhledem na Big thounder mountain. <3

Jízda na Indiana Jones byla .. krátká. Čekaly jsme na to dvě hodiny a ve finále to trvalo 30 sekund. Nekecám. Děsně jsem se bála, protože jsem viděla, že tam bude takový ten "kruh", kdy jedete jakoby chviličku hlavou dolu, ale nakonec to bylo úplně v pohodě. Popravdě jsem ráda, že jsme tam tu dvouhodinovou frontu vážně nemusely čekat, to bych byla fakt naštvaná.

Dál nás čekal strašidelný dům, který byl sice úžasně promyšlený a ty animace!, ale prostě vůbec ne děsivý.. Vedla po něm zase "mašinková" dráha, takže to bylo úplně v pohodě. Kdybychom to museli procházet po svých, asi by to už taková sranda nebyla. :D

Najednou se ulice začaly vylidňovat, všichni se schromažďovali na hlavní náměstí před zámek, kde jel úžasný průvod pohádkových postav. Plastové koně táhly princezny s princi, OBROVSKÝ plastový kočár tažený OBROVSKÝMI plastovými soby zase vezl Elzu, Annu a Olafa z ledového království. Jeden kočár byl speciálně na téma "Hledá se Dory", další táhl obří drak, který chrlil skutečný oheň, po chvíli jel i jeden s velkou houpačkou, na které se houpal Petr Pan (boží kluk!). Všechny postavy hráli skuteční lidé a byla to fakt podívaná. Děti se mohli zbláznit. Křičeli a mávali jak diví! Všechno to bylo tak strašně, strašně krásný! <3

Začalo pozdní odpoledne a my se uchýlily do chládku k fontáně. Přidaly jsme se s Emou k dalším dvanácti lidem, co si tam máčeli nohy, i přes vyhnání místní policie. Bylo asi 35 stupňů a nohy nás bolely šíleným způsobem! Zašly jsme si i do kavárny na ledovou kávu, kterou tam sice neprodávali, ale kluk u pultu mi dal do druhého kelímku led a já si tam mohla capuccino přelít. K tomu nesměl chybět ořechový dortík a dokonalá svačinka byla na světě.

Mezi poslední atrakce, které jsme navštívily patří kolotoč, takový ten pravý pouťový, obří čajové šálky, do kterých jste si vlezly a otáčely se s vámi jak šálky, tak podlaha (něco jako breakdance na českých poutích) nebo veliký strom, na který jste si mohli vylézt a cestou prozkoumávat různé stromové místnosti. Na vršku byl krásný výhled na západ slunce. No a pak už byl čas večeře. Hlady jsme přímo padaly. Tak jsme vlezly do první restaurace, kterou jsme viděly a koupily si salát (jak z mekáče) a hvězdičkové nugetky. S jídlem jsme se posadily na chodík u hlavní ulice a čekaly na závěrečnou show.
Noční Disneyland.

Byla už tma, 23:00 a všechna světla zhasla. Na jednom místě bylo tolik lidí, až mě začala napadat ta myšlenka kdyby sem někdo hodil bombu... Najednou se celým parkem ozval hlas, který nás uvítal a popřál příjemnou podívanou a začalo to. Na zámku se začaly promítat úryvky disney filmů. Pro představu to vypadalo asi jako promítání na orloji, jenom MNOHEM VĚTŠÍ. Hrála k tomu i hudba z jednotlivých filmů do toho všeho byla sladěná barevná světla, lasery, fontány a ohňostroje. Bylo to něco neuvěřitelného. Ta atmosféra. Jakoby ten svět, který známe z televizních obrazovek opravdu existoval.

Tenhle zážitek mi pomohl pochopit, jakou mají vlastně pohádky moc. Jak hodně dokážou ovlivnit naši náladu a pomoct nám zapomenout na všechny problémy. Celý den jsem si neskutečně užila. I přes dlouhé fronty, špagety v papírové misce a vysoké teploty, bylo všechno dokonalé. Lhala bych, kdybych řekla, že někde v koutku své duše nejsem přesvědčená, že pohádky skutečně existují nebo existovaly. Ten svět se přece musel někde vzít, ne?

PS: Mrzí mě, že nemám víc fotek, popravdě nevím jak se to mohlo stát, ale víc jsem natáčela, než fotila. Teď z toho celého výletu mám takové krátké vzpomínkové video. To je jenom tak pro objasnění.. :D

Mějte se krásně!

S láskou, Vaše Ej. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 22. září 2017 v 23:51 | Reagovat

Jé, super fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama