Září 2017

Oficiálně druhačka.

7. září 2017 v 16:05 | Ej. |  MYŠLENKY
Tak a je to tady. Blíží se nám konec prvního týdne školy a otázky všech okolo se stupňují. ,,Tak co, jak je ve škole?", ,,Už jste něco psali?", ,,Připravuješ se dostatečně dobře?! Maturita je za rohem!" Jasně, jasně, všichni známe ty řeči babiček, které mají pocit, že tři roky je strašně krátká doba. Ale naštěstí maturitu ještě nemusím řešit. Takže jdeme od toho ošklivého tématu pryč.Je ze mě oficiálně druhačka. Je to úplně jiný pocit, než v prváku. Najednou vidíte hodně věcí jinak. Už vám nepříjde každý metr školy tak vzrušující. Už víte kam na záchod a nemusíte se bát, že skončíte mezi pisoáry. Víte kde je kantýna, když vás přepadne hlad a dokonce máte představu o učebnách! Jenom představu, protože kdo nechodí na osmiletý gympl nemůže chápat jak sakra těžké je zapamatovat si všech 24 tříd! Naštěstí mám tohle zmatené hledání za sebou a konečně o sobě můžu říct, že na ten gympl patřím.

Dost mě děsí představa, že mám za sebou 1/4 celého toho středoškolského šílenství, ale postupem času (aneb ty 4 dny) mě přesvědčily, že to zase tak hrozné nebude. Přece jenom, už nejsme nejmladší na vyšším gymplu. Už je ze mě nějakým stylem mazák a prostě, chápete. Docela si užívám pohled na ty zmatené prváky. Vím, že to je kruté, ale u tohohle asi platí, že si to musí každý prožít. Stejně jako první měsíčky nebo první návštěvu fitka. :D

DISNEYLAND 2/2

6. září 2017 v 20:12 | Ej.

Další zastávka byl samotný Zámek. Je opravdu velkolepý a naživo je to ztělesněná pohádka! Uvnitř jsou různé obchody se suvenýry a je možné vylézt nahoru po schodech na věž, kde je krásný výhled na náměstíčko pod ním. Odtud jsme se kolem nádherného pouťového kolotoče vydaly do Fantasylandu. Tam jsme navštívily asi tři atrakce podobného typu. Sněhurku, Pinocchia a Petera Pana. Byly to takové domečky, kterými jste projížděli ve vagóncích po čtyřech. Celá jízda byla jakoby ta pohádka, takže tam byly různé animace sedmi trpaslíků, královny s otráveným jablkem, Pinocchia a jeho tatínka nebo Petera Pana. Nebylo to nic rychlého, opravdu jenom moc hezký zážitek, plný různých efektů. Bohužel z nich nemám žádné fotky, protože tam bylo většinou dost tmavo.

Cestou k vodním atrakcím jsme se stavily v bludišti Alenky v říši divů, které bylo strašně roztomilé! Bylo z opravdových zelených keřů a na hodně místech na vás vykoukly právě postavičky z pohádky.
Jedna z atrakcí, která se mi líbila opravdu hrozně moc, byla divoká řeka. Ovšem to by nebyl DL, aby to nebyla ta nejdokonalejší Divoká řeka na světě! Chvíli jsme jely po vodě a po pár vteřinách se před námi otevřel obrovský vchod do "podsvětí", kde byl pomocí zpívajících a krásně oblečených panenek, budov, efektů, pohybujících se zvířat (...), ukázán celý svět. Všechno na co si jenom vzpomenete! Každá známá kultura tam měla své zastoupení. ČR tam teda se svými řízky nebyla, ale dokonale ji tam nahradilo Německo. Opravdu jsem nevěděla kam koukat dřív. Představte si, že na jedné straně kývou do rytmu hlavou sloni a nosorožci a kolem nich tančí africké děti a na druhé je vztyčený londýnský Big Ben! Je to .. Nepopsatelné.