MOJE CESTA FITNESS SVĚTEM

7. února 2017 v 20:42 | Ej. |  MYŠLENKY
Ahojky!

Přiznám se, že tenhle článek mám v rozepsaných už asi tak 3x, protože vždycky, když jsem ho dopsala a následně po sobě přečetla, došlo mi, že je tam něco špatně.


4.1.2017, jsem začala cvičit výzvu od Jillian Michaels ,,Shred in 30 days". Nebylo to pro mě nic nového, protože jsem se o ni už jednou v minulosti pokoušela, ale to jsem skončila hned 10.den, kdy se mi nechtělo do dalšího levelu. Od té doby jsem vyzkoušela tunu věcí. Od výzvy jsem upustila a začala jsem cvičit s Blogilates. Už v té době, zhruba před dvěma lety, jsem si říkala, že chci trošku zhubnout. Byla to asi polovina osmé třídy, kdy jsem se rozhodla, že už nechci nosit jenom volná trička a svetry. Uznávám, nebyla jsem obézní, ale oplácaná. Teď jde taky o to, jak si kdo tu "oplácanost" představuje, že.., každopádně, nebudu to rozebírat, tak jako tak, nebyla jsem se sebou spokojená. Cvičení podle videí mě bavilo, ale pořád jsem cítila, že jestli se chci někam pohnout, musím pro to začít dělat něco víc. Na diety jsem nikdy ani nepomyslela, takže jediné co jsem s jídlem udělala, bylo "omezení nezdravého". Což, jak jsem později zjistila, zase tak moc dobře nejde. :D Každopádně, začala jsem chodit na atletiku. Teď si možná představíte mě, jako velké sportovce, ale tak tomu vážně nebylo. Byla to hodně často spíš sranda, než sport, ale i tak to bylo super. Jakýkoli pohyb, je pohyb.Po čase jsem začala chodit jednou týdně na posilovací lekce do fitka, které mi pomohly asi úplně nejvíc. Workout s trenérkou má mnoho kladů. Když se někam přihlásíte, prostě vás to donutí tam jít. A tak to taky pár prvních tréninků bylo. Musela jsem se k tomu nutit. Bylo to hrozné. Představte si tu situaci, je vám 14 a příjdete do místnosti plné žen 30+. Pokud se taky chystáte poprvé na nějakou skupinovou lekci, nenechte se tímto prvotním pohled zmást, protože opak je pravdou. Většina z těhlech žen dokázala udělat víc kliků/dřepů/sklapovaček, než já za celý svůj život. Abych se přiznala, na sebevědomí mi to teda zrovna nepřidalo.. Naštěstí jsem hodně soutěživý člověk a řekla jsem si, že když to zvládly všechny na jedničku, zvládnu to i já. A tak jsem tam začala chodit pravidelně.


To období bylo jedno z nejlepších v mém životě. Naučila jsem se překonávat samu sebe. Došlo mi, že ať se ta cesta, po které jdu, zdá jakkoli nekonečná, vítězství je už jenom to, že jsem se po ní vydala. Tímhle krkolomným způsobem se mi opravdu podařilo zhubnout. Nebudu sem psát kolik, protože to není podstatné. Ta čísla nejsou nikdy podstatná, protože štěstí se neváží. Na váze není hranice kilogramů, kterou musíte splnit, abyste byli šťastní. Pro každého je ta hranice uvnitř sebe sama. To vy se přece chcete cítit líp. To vy toho přece chcete dosáhnout!


Bylo 4.1.2017, kdy jsem se rozhodla tu cestu absolvovat znovu, protože během těch dvou let jsem zabloudila. Rozhodla jsem se najít znovu všechno to, co jsem objevila v roce 2015.

A jak na tom teda jsem?

Cítím se hrozně krásně. Výzvu jsem pravidelně cvičila asi 18 dní, potom mi došlo, že jsem na to zřejmě nebyla připravená, protože ten krásný pocit po cvičení, začala střídat věčná únava. Proto jsem trochu zvolnila a porušila pravidelnost. Zbytek té výzvy jsem docvičila po svém. Někdy jsem den vynechala, občas jsem si dala znovu první level, párkrát nahradila Jillian videi od Blogilates.

Když si to tak vezmu, vlastně jsem tu výzvu nedocvičila, protože v ní stále pokračuju. Navázala jsem na ní a snažím se cvičit co nejčastěji. Popravdě, čekala jsem, že zase začnu hledat výmluvy, ale zatím mě to vážně baví a nemusím se do ničeho nutit!

zdroje obrázků:pinterest

Na závěr bych chtěla napsat, abyste tenhle článek brali trochu s nadhledem, je to ve zkratce takový můj osobní příběh a určitě jsem v mnoha případech nejednala jako profík, ale snažím se si v tomhle ohledu zkusit razit cestu sama, a sama ještě nevím, jak na moje tělo budou různé věci působit. Každopádně doufám, že jsem vás třeba jenom přivedla na myšlenku, zkusit začít samu sebe nějakým způsobem rozvíjet a zdokonalovat. + Jsem teenager, nejde mi o to držet diety nebo zhubnout 15 kg, snažím se najít nějakou zdravou cestu k tomu, jak být spokojenější sama se sebou. :)

Nezapomínejte na to, že ať už se pustíte do čehokoli, jste schopni toho dosáhnout, když budete mít dost trpělivosti, vytrvalosti a hlavně víry sami v sebe!

Mějte se rádi!

S láskou, Vaše Ej. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. února 2017 v 20:24 | Reagovat

Moc tě obdivuji, já bych tohle nezvládla! :-)

2 Eli Eli | Web | 15. února 2017 v 20:44 | Reagovat

Ahoj, taky tě obdivuji, já jsem se zatím k pravidelnému cvičení neodhodlala. Věřím, že třeba v létě, až budu mít více času a motivace se do toho opravdu dám. Nejsem ani tak líná, představa cvičení mě opravdu láká a láká mě i ten pocit, že něco dělám. Tak snad ho co nejdřív zažiju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama