How to survive high school. ♥

18. února 2017 v 12:00 | Ej. |  MYŠLENKY
Zdravím!

Minulý článek byl takového trochu "vážnějšího typu", btw. moc děkuji za komentáře, určitě byste to zvládli také, tím jsem si jistá!♥, takže dneska si dáme spíš takovou oddychovku.

Přijímačky se blíží a já vám všem deváťákům držím palce! Ať už se nakonec dostanete kamkoli, budou tam čekat nové možnosti. Vemte si příklad ze mě, nakonec jsem se dostala na svou vysněnou školu, ale ve výsledku to zase takový zázrak není.. každopádně, půlrok je za mnou a už jsem se tam trochu naučila chodit, takže tady je pár mých tipů, jak přežít střední!1) NEVYTVÁŘEJTE SI ZLOZVYKY

Zní to možná zvláštně, ale je to tak. Od začátku roku jsem se převlékala v šatně a odkládala si mobil a peněženku na skříňku. Postupem času se z toho stal zvyk a v posledních týdnech i zlozvyk. Už asi třikrát jsem si tam ten telefon nechala.. Naštěstí je mobil moje třetí ruka, takže jsem si ještě, než jsem vyšla ze školy vzpomněla, že ho nemám. Popravdě čekám na den, kdy si na to nevzpomenu, protože taková já prostě jsem.. :D

2) CHOĎTE VČAS

Další možná dost pochopitelná věc, ale fakt, choďte včas a to hlavně první pololetí. Zajistí vám to neposkvrněnou pověst u učitelů. Postupem času už to bude skoro všem jedno, ale začátek je přece jenom nejdůležitější.

3) NEDĚLEJTE SI NEPŘÁTELE

A to jak mezi spolužáky, tak mezi učiteli. Na rebelování bude dost času ve čtvrťáku. Hrát si před učiteli na alfu se prostě nevyplácí, zvlášť, když vás berou jako malý zelenáče. #zkušenosti


4) ZAPISTUJTE SI ZNÁMKY

Pokud máte to štěstí a vaše škola vede bakaláře, tak jste šťastlivci. U nás možná až moc spoléhají na zodpovědnost žáků.. Možná se vám to v té chvíli bude zdát zbytečné, ale věřte mi, ten pocit když týden před uzavřením klasifikace neznáte polovinu známek z biologie a chemie, je vážně na nic.

5) NEVĚŘTE SEZNAMU POTŘEB

Možná, že jsem to takhle měla jenom já, ale i přesto bych to sem ráda napsala. Určitě to znáte, seznam potřebných učebnic a sešitů pro rok.. Když jsem nastupovala do prváku, brala jsem to strašně vážně, nic mi nesmělo chybět. Achjo, možná proto mi teď leží pod stolem taška s tunou učebnic, které jsem ani jednou neotevřela. Neříkám, abyste si nic nekoupili, nemůžete vědět co budete potřebovat a co ne, ale připravte se, že ty knížky možná potřebovat vážně nebudete.

6) HIGH SCHOOL MUSICAL, JE OPRAVDU JEN FILM.

To je taková tečka na závěr. Po tom půlroce se mi má představa dokonalého života na střední rozpadla jako hromádka karet. Těšila jsem se, jak si vyzdobím skříňku a dám si tam všechny učebnice, ale postupem času jsem zjistila, že mě nebaví chodit každou přestávku do skříňky, protože si občas sotva stihnu dojít na záchod..

Když se nad tím tak zamýšlím, musím znít jako hrozný pesimista a všeználek. :D Střední má i spoustu výhod a jsem ráda za to, kde jsem. Byla jsem naivka a myslela jsem, že se na mě budou v jídelně taky všichni koukat jako na hvězdu a lidi budou tančit na stolech a házet po sobě špagety.. :D no, skoro jsem se trefila. A co si myslíte o střední vy?

Mějte se krásně!

S láskou, Vaše Ej. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 confusedteen confusedteen | 18. února 2017 v 12:34 | Reagovat

High school musical je opravdu jenom film, s tím souhlasím :D S většinou věcí tady v tomhle souhlasím, ale někdy se věci nevyvíjejí podle představ (ať už je to kolektiv, či učitel předmětu) :D Pravdou je, že na střední škole ještě v podstatě nejsem (osmiletý gympl), ale člověk si o prváku dokáže udělat podle poznámek učitelů a jiných žáků na škole představu :D Super článek, určitě dobré rady pro kohokoliv kdo jde na střední :D

2 Eliss Eliss | Web | 19. února 2017 v 13:26 | Reagovat

Skvělé rady, málem jsem taky už několikrát nechala ve škole telefon :-) Jinak mě dostal ten poslední bod ;-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama