Leden 2017

Valentýnské muffiny.♡

29. ledna 2017 v 12:38 | Ej. |  RELAX TIME
Ahooojky!

Valentýn za chvíli udeří a lidstvo se rozdělí na tři různé kmeny. Zamilovaní, znechucení a flegmouši. Já jsem asi ten poslední typ. Už by bylo moc klišé psát, že letos na Valentýna budu zase sama, takže to zaobalim do toho, že prostě sama být chci. Jo.

Ale ať spadáte do kterékoli z těchto skupin, určitě si zamilujete alespoň tenhle recept, který jsem nedávno objevila na pinterestu. Je super lehký a hlavně vynikající, takže vám zaručí sladké momenty i bez drahé polovičky.

BANÁNOVÉ MUFFINY.
- 2 banány
- 1 vejce
- 4 lžičky medu
- 1 lžička sody
- 1/2 hrníčku čoko kousků (já si rozlámala čokoládu na vaření)
- 1 lžička skořice
- špetka soli
- 1 a půl hrnku celozrnné mouky (já použila polohrubou)
- 1/2 řeckého jogurtu
- mléko

Banány si rozmixujte a společně s dalšími ingrediencemi umíchejte do těsta. Bude nejspíš moc husté, takže by očko začněte přilévat mléko, dokud se nevytvoří konzistence, při které když vytáhnete vařečku se bude těsto lehce táhnout. vysvětlování lvl. me :D. Mělo by být o něco hustší, než např. těsto na palačinky. A pak už jenom dejte péct při 180 stupních na zhruba 40 minut. Já to tam pak nechala ještě dalších 10 minut, ale to už je asi na typu trouby, takže to nezapomeňte kontrolovat!


Doufám, že si Valentýna užijete a neřešte hlouposti, vždyť je to jenom svátek. :)

S láskou, Vaše Ej. <3

NO STRESS.

14. ledna 2017 v 14:12 | Ej.
Ahojky!

Hned na začátek bych se vás chtěla na něco zeptat. Máte ještě vánoční stromek? Protože my pořád ano a doufám, že nejsme jediní.. :D

Každopádně zpátky k tématu. Je pololetí, období stresu, dohánění známek a zasedání u učebnic až do noci. Né, že bych to já tak moc hrotila, ale přece jenom, nechci si to zkazit už na začátku. Čas, mi ve stresových obdobích ubývá snad ještě rychleji, než o Vánocích. Všechno se to valí a já se jen snažím najít jakoukoli skulinu, kam bych mohla před tím obrovským balvanem povinností utéct. Naštěstí máme v dnešní době hodně možností, jak tuhle menší krizi vyřešit. A tady je pár věcí, které dělám já.

1. ZPÍVÁNÍ

Je jedno, jestli zpívat umíte nebo ne. Já ani nevím, jak na tom jsem. Jako malá jsem si vždycky přála být zpěvačkou, ale nikdy jsem neměla dost odvahy na to, pořádně zjistit, kde na žebříčku od 1 do 10 vlastně jsem. Každopádně, lyrics texty vám zajistí, že si se svým hlasem nemusíte dělat starosti. Možná proto je poslouchám víc, než originální videoklipy..

Moje tipy:


2. KNÍŽKA

Čtení se už stalo takovou klidovou klasikou, ale bez knížky by to prostě nešlo. Já jsem dostala pod stromeček ,,Dárek z pravé lásky", což je dvanáct zamilovaných zimních povídek. Je to super oddychovka a taky docela sranda sledovat, jak každý autor pojal téma trochu jinak.

Moje tipy:


3. SNÍDANĚ

Tuhle věc absolutně miluju. Ať už si ráno trošku přivstat a připravit si něco "homemade" nebo vyrazit s kamarádkou někam před školou. Nic mě ráno nenabudí víc, než čerstvá míchaná vajíčka, která mi někdo naservíruje přímo pod nos.


Hello 2017 ! ♥

4. ledna 2017 v 19:40 | Ej. |  DIARY
Tak a je to tady!!
HELLO 2017 !!

Ahojky!

Je to tak, nový rok je tady, wuhuuu! Ani nevíte, jak jsem se na něj těšila! Zatím se mi všechno skvěle daří, tak snad bude platit přísloví, jak na nový rok, tak po celý rok.
Vánoční prázdniny mě úplně neskutečně nabily! Ve škole najednou všechno lépe chápu a už se mi nestává, že bych chtěla všechno zabalit, odejít a třísknout dveřmi. Takže další úspěch! :D

Nový rok, nový začátek. Spousta výzev, naděje a přání. K samotnému začátku roku neodmyslitelně patří i novoroční předsevzetí. Já si ho nikdy oficiálně nedala. Samozřejmě, vždycky jsem si říkala, zhubnout by mi neuškodilo, ale že bych pro to nějak moc něco dělala? Pff. Nevím co jsem si myslela, asi že to není předsevzetí, ale přání. Takže jsem dál v klidu dojídala zbytky cukroví v naději, že se to prostě nějak zařídí samo. Ale letos!

Jo, asi si řeknete, ta je padlá na hlavu! Další naivní blázen! Jo, já si to říkám taky.. Ale tak, za zkoušku nic nedám a i když to třeba nezvládnu do konce, aspoň jsem se odhodlala. A teď už k té pointě.

Ode dneška oficiálně výzvuju! Po roce znovu zkouším Shred in 30 days od Jillian Michaels. Popravdě, nikdy jsem žádnou cvičící výzvu nedotáhla do konce, ale třeba mi to tentokrát konečně výjde. Držte mi palce!

Mám ještě pár dalších novoročních předsevzetí, ale ty zůstanou napsané pouze v mém deníčku. Hehe


A jak to máte vy s předsevzetími? Pokud chcete, klidně se o ně podělte do komentářů a můžeme si navzájem držet palce!

Doufám, že prožíváte první dny roku 2017 podle svých představ!

S láskou, Vaše Ej. <3