DIVADLO

11. října 2016 v 20:55 | Ejnyt |  RELAX TIME
Natěšeně se připravujete a uhlazujete poslední, nevzhledně trčící vlásek vzadu na hlavě. Nazouváte boty, které díky tanečním tak moc nesnášíte a hned jak je zapnete, ucítíte svá zničená chodidla zaúpět.

Lidi, lidi a zase jenom lidi. Všude. Jakoby se tu sešlo celé město, možná i sešlo. Hluk kolem, vám nedovolí přemýšlet. Starosti z vás spadnou stejně rychle, jako zimní kabát, který podáváte milé slečně v šatně. Ta ho i s vašimi splíny pověsí na háček a podá lísteček s číslem. To abyste je tu náhodou nezapomněli, i ten kabát samozřejmě.

Sálem se rozhostí ticho a velký skleněný stropní lustr pomalu, ale jistě utišuje své svíce. Nastane tma.


DIVADLO.

Umění, které mě pohlcuje čím dál více. Má spoustu tváří, umí být nemocí i doktorem, smíchem i pláčem, ale především, umí být člověkem.
Je úžasné, jak se herci dokáží přetvařovat, jenom aby potěšili své publikum. Být na chvíli někdo úplně jiný a zapsat se do paměti diváka jako jiná osobnost. Fascinuje mě to a čím častěji do divadla chodím, tím víc cítím, jak moc mě to baví.

Doporučuji:

Figarova Svatba

Režie - David Drábek

Už před nějakou dobou jsem byla na záznamu klasické, tří a půl hodinové opery ,,Figarova Svatba". Myslela jsem, že zešílím. Přesto, že miluju hudbu a prvních dvacet minut bylo vážně úžasných a dechberoucích, opera asi není nic pro mě. Když jsem se potom dozvěděla, že už jsou koupené lístky i pro mě na stejnojmenou divadelní hru, přiznám se, že mi to na náladě nepřidalo.

Nakonec to bylo úžasné! Vtipný děj vám skoro nedovolil se mezi smíchem nadechnout. Na parketu se perfektně vyřádila Pavla Tomicová, Vojtěch Dvořák a hromada dalších!
http://melnicek.cz/node/14160

Romeo a Julie

Režie - David Drábek

Příběh zamilovaného páru zná snad každý. Slova klasického Shakespeara jsou uvedena do moderní doby a dokonale ji vystihuje! Trochu napovím, že řeší problémy mezi námi a Romy. Hru jsem viděla už dvakrát, ale na elánu jí to určitě neubralo! Rozhodně bych ji doporučila jako povinné představení pro všechny základní školy. Doufám, že budu mít někdy možnost, vidět ji i potřetí.
http://www.hradeckralove.cz/fotogalerie/romeo-a-julie-v-klicperove-divadle-rody-rasy-narody-rasismus-smireni-pardubice-16055/foto-3/

Ze života hmyzu

Režie - Daniel Špinar

Hra, která je vlastně tak pravdivá, až to bolí. Přesto, že už si jednotlivé scény přesně nepamatuji, vím, že to byl nezapomenutelný zážitek. Atmosféra Národního divadla, úžasné výkony herců a skvělý námět i scénář. Lidské osobnosti a vlastnosti přirovnané ke hmyzu. Motýli, lumíci, mravenci a spousta dalšího, co se spojilo a vytvořilo něco neskutečného.
http://www.kulturniportal.cz/porad/1122-ze-zivota-hmyzu/

Mějte krásný víkend!

S láskou, Vaše Ejnyt <3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adele❤ Adele❤ | Web | 15. října 2016 v 15:18 | Reagovat

Krásně napsaný ta první část!:) Ačkoliv divadlo a opera není mou vášní a zrovna to dvakrát moc nemusím, tak se chci někdy jít podívat:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama