D E N Í Č E K / Teď.

24. září 2016 v 8:43 | Ejnyt |  DIARY
Ahojky!

Vím, že jsem články typu střední škola a dojmy už psala, ale v hlavě mi poslední dobou prostě nelítá nic jiného. Mám za sebou adapťák, na který jsem se vlastně ani trochu netěšila. Neměla jsem žádné očekávání a popravdě i trochu pocit, že to bude katastrofa. Nová třída, noví lidé a místo, které mi nebylo ani za mák sympatické. Spletla jsem se. Byly to vlastně skvělé tři dny! Nebo jak to říct, překonaly mé očekávání. V "předadaptačním období", jsem každé ráno vstávala s nechutí a čas ve školní lavice přežívala z hodiny na hodinu. První týdny jsem byla vážně nešťastná, bála jsem se, že jsem si vybrala špatně. V hlavě mi svítily jenom dvě slova. nezvládnu to.


Ten pocit byl šílenej. Všechno bylo v té době jakoby nedosažitelné, cizí a já si připadala jako outsider. Někdo, kdo se do té školy vloupal a zachytila ho bezpečností kamera. Všichni viděli, že jsme noví. Bloudění po chodbách a hledání učeben bylo nekonečné a na každodenním pořádku.

Ale teď? Je to poprvé, co se do té školy od září vážně těším. Jako bych po těch třech dnech začala odznova. Vcházím do třídy už alespoň trochu známých tváří a vím, že jsme na tom všichni stejně. Bude to fajn, určitě.

První dojem se mi prokázal jako to největší šifra za tu dobu. Došlo mi, že na něm vlastně skoro vůbec nezáleží. Proč by mělo? Na co odsoudit lidi podle prvního dne, první hodiny.. Všichni jsou nakonec úplně jiní a ti mně předtím nesympatičtí jsou najednou moji kamarádi. Kdo ví, jak se to celé vyvine, ale cítím, že to bude dost zajímavá cesta.

A taneční? Máme za sebou čtvrtou lekci a já se do toho vážně vžívám, fakt mě to baví. Nejen, že mám super tanečníka, ale vidět zase ty staré známé tváře je prostě skvělé! Dodává mi to pocit bezpečí. Vím, že se toho zase tak moc nezměnilo, protože ty lidi jsou pořád tady a vlastně úplně stejní. Ah, miluju vás.
Nakonec bych vám chtěla dát jednu podle mě vážně moudrou radu. Pokud jste v devítce a už vás začínají učitelé strašit příjimačkami a vším tímhle nesnesitelným-vy máte strach, máte rádi ty lidi, které každý den vídáte, řekněte si, že pokud ti lidé zůstat chtějí, tak s vámi zůstanou. Nejde o školu, vzdálenost, ani nedostatek času. Prostě tady budou! A pokud si to přejete i vy, tak se na střední vlastně nic moc nezmění, jenom kupa testů už první týdny.. Pamatujte, jednou deváťák, navždy deváťák. :)

S láskou, Vaše Středoškolská Ejnyt <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adele❤ Adele❤ | Web | 25. září 2016 v 17:31 | Reagovat

Jůů<33 Jednou deváťák, navždy deváťák, to je tak pěkný!:) Taky tě mám ráda! Uh, a samozřejmě nikdy neodejdu,haha.
A taky sem to měla stejně, ty lidi jsem odsuzovala a teď se s pár z nich bavím.. Zítra mám adapťák, tak sem zvědavá na tu změnu po.

2 crazyjull crazyjull | Web | 27. září 2016 v 17:51 | Reagovat

Neboj, já to měla minulý rok stejně. Po prvním dnu ve škole jsem byla strašně naštvaná a den na to jsem jela na adapťák, který se nakonec dost povedl. :) A teď po roce jsem strašně ráda za ty lidi, co tam jsou. :) Já naštěstí nemusela po naší škole nijak zmateně hledat učebnu, protože jsem vždycky měla někoho, kdo šel se mnou, tak to bylo v pohodě. :D :)

3 Daisy Daisy | Web | 28. září 2016 v 9:11 | Reagovat

Taky si pamatuju, jak jsem si řikala, že to nezvládnu a nepatřim tam a nakonec to bylo super! :) Na vš už jsem to vzala, tak jak to je :D

4 Broken girl Broken girl | Web | 1. října 2016 v 18:20 | Reagovat

Tak to já se tohoto začínám děsit, akorát vzhledem k vysoké a to jsem "teprve" ve třeťáku :D Celkem závidím ten adapťák, protože my jsme měli v prváku jenom sportovní den a to tam byli ještě k tomu prváci z celé školy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama