MNOHO POPRVÉ, JEDNO NAPOSLEDY

23. června 2016 v 19:48 | Ejnyt |  CESTOVÁNÍ
Ahojky !

Milujete cestování? Rádi poznáváte nové lidi a okolí? Mám tu pro vás jeden program, o kterém byste rozhodně měli vědět! Jo zní to jak trapnej titulek od reklamy, ale co..
Je to Erasmus+ !


Možná pro někoho nepřicházím s ničím novým, ale i přesto bych pro ty ostatní chtěla trochu přiblížit celou tu věc. My Češi, jakožto součást Evropské Unie, máme spoustu výhod, mezi které patří i vzdělávací program Erasmus+, financovaný právě z EU. Je to program pro mladé, převážně dospívající, kteří mají zájem o seberozvoj a poznávání nových věcí. Já sama výhody Erasmu+ stále objevuji, takže mě prosím nepovažujte za profíka v oboru. Ale i přesto bych vám chtěla popsat mé zkušenosti v celé té věci.
Jak už jsem psala ve článku "Léto za rohem, aneb. ZPÁTKY V ČASE" (link), tak jsem se účastnila jednoho projektu v našem městě. Vybrala mě má škola, takže jsem se tam octla vlastně úplnou náhodou. Bylo to nezapomenutelné. Přijeli za námi Poláci, Maďaři a Slováci. Celý tábor byl zaměřený na sport a komunikaci. Všechno bylo skvělý. Jazykovou bariéru jsem překonala celkem bez problémů, přesto, že bohužel velký angličtinář opravdu nejsem. Sportovní aktivity jsem taky zvládla na jedničku, i když jsem do celé té akce vstupovala s obavami.
Za ten týden jsem se hodně otevřela. Naučila jsem se spolupracovat s lidmi, které jsem nikdy předtím neviděla. Naučila jsem se navazovat přátelství a důvěřovat v druhé. Ale na co jsem pyšná úplně nejvíc, naučila jsem se důvěřovat SAMA SOBĚ. Dokázala jsem si, že na to mám.


Přesto, že kontakt mezi všemi táborníky opadl, krásné vzpomínky mě hřejí stále. Poprvé jsem se opravdu zamilovala a cítila to, co ještě nikdy předtím. Celý týden jsem přežívala dost nezdravě. Půlnoční "vykrádačky" kuchyně. Chození spát ve 2, brzké vstávání a celý den lítání po kempu. Teď když se na to zpětně koukám, tak mě tak napadá, jak jsem to sakra mohla zvládnout?! :D Když jsem se vrátila domů, padla jsem a dospávala celý další den. A pak vlastně i cestou do Chorvatska, v Chorvatsku...
Tenhle rok mě čeká další projekt. Tentokrát pro změnu my pojedeme do Maďarska, ani nevíte, jak se nadšením celá třesu!
Pokud se taky chystáte odcestovat s Erasmem, tak vám přeju spoustu krásných zážitků! A nakonec bych vám chtěla dát jednu radu. Nezamilujte se. Protože přestože to vypadá, že ten týden nikdy neskončí, skončí. A vy se budete plácat v bolesti zbytek prázdnin. V tom taky spočívá pointa názvu článku..


Užívejte si poslední školní dny naplno!

S láskou, Vaše Ejnyt <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaRu BaRu | Web | 24. června 2016 v 7:47 | Reagovat

Se školou máme taky jednu akci nebo jak to nazvat. Zůčastnilo se toho ještě Německo a Maďarsko a jsem starašně ráda že jsem se toho zúčastnila :)

2 Slečna P. Slečna P. | Web | 28. června 2016 v 16:02 | Reagovat

Já bych strašně moc ráda cestovala, ale nemáme na to. A když už někam jedeme, tak místo užívání je mi většinou špatně. Hlavně když jedeme autem :D
Ale hrozně se těším příští rok do Anglie!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama