ITÁLIE | Den druhý

10. května 2016 v 21:51 | Ejnyt |  CESTOVÁNÍ
Ahojky!

Máme tu DEN 2. !

Všichni v mé třídě si tyhle dny pravděbodobně snaží zapamatovat všechno okolo jejich závěrečné práce a nadrtit se co to jde. Popravdě, mám z toho divné pocity, když vím, že oni se učí a já si užívám v ráji.. Ale učila bych se to na poslední chvíli i kdybych nikam nejela, takže je to asi fuk.
Mám spálenej nos, bolavý nohy a po těch sedmi hodinách spánku, tentokrát ne jako naklepaný řízek v autobuse, rozespalý oči a unavený celý zbytek těla. Teda, ne že bych si chtěla stěžovat, jenom jsem si ten Řím představovala malinko jinak. Ale měla jsem to čekat.
Řím je krásné město, mnohem zelenější než Praha nebo Paříž. Když bych tam měla jet někdy znovu, pojedu všelijak jinak, jenom ne vlakem. Dostat se z předměstí do centra vlakem by se dalo popsat jako kulturní zážitek na smetišti. Vidíte různé lidi. Černé, bílé, bohaté, chudé. Ale v prostředí, kde byste v životě nechtěli spát ani s vlastním bodyguardem.

Výhled z Vatikánu, katedrály svatého Petra.

Ale dost o vlakové dopravě Říma. To město si budu pamatovat díky tomu, že jsem si tam splnila svůj velký sen. Hrát na kytaru na náměstí. Hodněkrát jsem nad tím přemýšlela. Vzít si kytaru, sednout si u nás před kostel a jenom tak hrát. Strach mi to nedovoluje, protože znám naše město a lidi v něm. Mohli jste si udělat představu v mém článku "Černý pátek aneb. jsem rasista". Vím, že by se našla i podpora, ale přece jenom, hrát na místě, které ani vy pořádně neznáte, natož aby tam někdo znal vás, je pohádka. A tak jsem si půjčila kytaru od místního kytaristy, který tam bavil lidi a zahrála si na římském Piazza Navona neboli Náměstí Umělců. Turisté na každém metru a jedna malá holka snažící se usmírnit rozklepané prsty. Byla jsem slyšet po celém náměstí. Jo, byla to paráda!

Víc originální fotku sem dát nemůžu, já vím.. :D

Co nezklamalo bylo Koloseum, Vatikán s jeho kopulí, Španělské schody - kde už jsem po náročném dni oddychovala jako Šemík po seskoku z Vyšehradu -, originály celosvětově známých umělců, jako Pieta od Michelangela, Caravagiův šerosvit nebo hrob samotného Raffaela. Nebyla bych to já, abych celý den nezakončila pravou italskou zmrzlinou, které předcházela pizza před Pantheonem. Pokud si myslíte, že po fyzicky náročném zájezdu zhubnete, tak to jenom s hodně pevnou vůlí, protože vás v celém městě oblopují malé obchůdky a plastové zmrzliny vyšší než já na každém rohu, přímo nutí k ochutnání.
Zítra nás čekají Pompeje a sopka Vesuv, tak uvidíme, jestli po dnešku dojdu někam dál než na záchod v dolní části autobusu, heh.


Žijte sladce !

S láskou, Vaše Ejnyt <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vespa-veronika vespa-veronika | E-mail | Web | 11. června 2016 v 15:46 | Reagovat

To je luxusní, můj sen je se podívat do Itálie a věřím tomu, že letos o prázdninách se mi to podaří! :))) Gratuluji k tomu, že sis zahrála na kytaru před lidmi, musel to být zážitek. :) Jinak, ty jsi tam cestovala sama?

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 11. června 2016 v 20:05 | Reagovat

[1]: Tak ať se ti to letos podaří!! Je tam krásně ! :) Ne ne, s rodinou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama