ITÁLIE | Den čtvrtý

12. května 2016 v 21:06 | Ejnyt |  CESTOVÁNÍ
Ahojky !

Ostrov Capri. Ostrov boháčů, suvenýrů a jídla. Přemýšlela jsem nad tím, jaké je to žít jenom z turismu. Vědět, že váš život ovlivňují lidi, kteří ani nevědí, jak je pro vás důležité prodat tu tašku s okopírovaným motivem Converse.
Jeden z nejkrásnějších zážitků na tomhle výletě byla okružní jízda člunem okolo skoro celého ostrova. Voda byla čistá bez sebemenší chybičky. Útesy jako kdyby je někdo čerstvě ostrouhal a křik racků, kteří ochotně pózují před zraky všech turistů. Dostali jsme se až k odvrácené straně ostrova, která patří těm, kteří se potřebují alespoň na chvíli schovat před chaosem života superhvězdy. Z dálky jsme viděli drahé jachty a velké villy trčící nad mořem tak nevinně, jako kdyby to byla samozřejmost.
Na Capri se staré mísí s novým. Mořská sůl vás při výstupu z lodi praští do nosu spolu s lehkým závanem vařené kukuřice, kterou mimochodem, miluju na moři úplně nejvíc !
Celý ostrov žije a svítí barvami. Úzké uličky nás zavedli do nejtajnějších zákoutí a všude visely citrony velikosti pomela.


Vůbec nevím, proč se mi nějaké fotky nahrávají opačně.. Prosím, pokud víte proč, napiště mi do komentářů ! :)

Odpoledne jsme přejeli lodí do Neapole. Je to zvláštní místo. Všímala jsem si svých vrstevníků a přemýšlela jsem, jak by se mi tu asi žilo... Brr, při té představě mi mrazí.
Desetileté holky byly zmalované a kráčely si, jak kdyby jim patřil svět. Z holek v mém věku se mi dělalo vyloženě špatně.. Moc často takhle lidi nesoudím, ale takový pocit jako z nich jsem teda dlouho neměla ! A kluci..? Nepopojedem radši dál?...Co teda musím uznat, že tam mají milého brigádníka v samoobsluze, takhle hezky se na mě ještě žádný prodavač při větě "Chceš tuhle nebo tuhle?", ještě neusmál ! Takže té Neapoli asi přece jenom odpustím, vždyť to bylo jen jedno odpoledne a vlastně poslední.
Naše Tour de Italioš se chýlí ke konci a mě tahle země opět nezklamala ! Naopak, ještě víc mě utvrdila v myšlence vrátit se ! A vzít si jednou opáleného, milého Itala, s kterým bych potom klidně každý den prodávala bagety...

Ale ne, žijte sladce !

S láskou, Vaše Ejnyt ! <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simushka98 Simushka98 | Web | 13. května 2016 v 16:10 | Reagovat

Wow, musíš mít krásné zážitky z Itálie, jde to vidět i podle fotek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama