Čočky vs. Brýle

23. května 2016 v 20:16 | Ejnyt
Ahojky !

Ve svém životě jsem prošla jednou velkou změnou. Dobře, možná vám to bude připadat jako drobnost, ale pro mě to byl životní zlom! Možná trochu přeháním..

Jedná se o přechod z brýlí na čočky !


Jsem brejlounek už od 2. třídy. Brýle byly mé poznávací znamení a za těch pár let jsem jich už pár prostřídala. Začínala jsem někde na jedné dioptrii a pak to postupně stoupalo a stoupalo.. A stoupalo.
Až se to dostalo k sedmé dioptrii. (Vlastně mám na jedno oko sedm a půl, ale to už je asi fuk..)
Opravdu závidím lidem, kteří nemají oční vadu a upřímně bych jim to nepřála. Nechci si tu stěžovat a fňukat, protože vzhledem k dnešní době je to jenom "malá vada na kráse" a existují mnohem, MNOHEM, horší věci, ale přesto se chci trochu víc rozepsat.

Když jsem přemýšlela, jestli bude dobrý nápad přejít k čočkám, jediný můj zdroj informací a pomocník byl brácha. Nosí čočky už od prváku a i přes jeho často pro mě nepochopitelnou hygienickou vynalézavost-nebudeme rozebírat, ještě žádnou infekci nedostal. Každý den jsem ho sledovala a víc a víc si přála mít je taky.
A tak jsme s mamkou někdy v březnu roku 2015 zašly k očařce, která se zaměřuje na čočky. Změřila mě a o pár dní později mi poštou přišel první zkušební pár.
Koukala jsem s nevírou na tu malou krabičku, která mi posléze změnila život. Po půl hodině pracného dloubání do oka a s nespočet vyteklými slzami se mi podařilo nandat první čočku. Zatočila se mi hlava a chtělo se mi zvracet. Nečekala jsem takovou změnu. Na jedno oko jsem viděla téměř špičkově a na druhé jako v mlze. Rychle jsem se pustila do šikany druhého oka a za dalších dvacet minut jsem už skákala po domě jako superhrdina a fotila si mou velkou vizuální změnu.

Proč jsou pro mě brýle vlastně tak na nic?

1. Sport - V té době jsem se začala víc hýbat. Chodila na lekce, při kterých se potíte jako maturanti o svaťáku a když jsme dělali cviky jako prkno, kliky apod., tak mi brýle hodně sklouzávaly z nosu a padaly na zem. Bylo to nepříjemné..
2. Sluneční brýle - Tak jako každého brejlounka, i mě štvalo, že si nemůžu koupit sluneční brýle. Popravdě, dělala jsem z toho třetí světovou a asi to není zas taková tragédie, ale mě to v té době opravdu hodně vadilo..
3. Plavání - Nikdy nezapomenu na třídní výlet do Libereckého Aqua Parku. Byla jsem zvyklá plavat bez brýlí a nějak mě ani nenapadlo, že bych se mohla kamarádkám ztratit. Slepě jsem bloudila po areálu a snažila se rozeznávat lidi podle barvy plavek, vlasů.. Nakonec má příběh dobrý konec, holky mě našly (absolutně netušily, že jsem se vlastně ztratila, jelikož mě celou dobu viděly, jenom já byla za trubku) a nakonec jsme si zašly na pořádné krokety.
4. Léto - Trochu se to pojí s prvním bodem. Je léto a vy se potíte. Někdy mám takové nutkání ostříhat se na kluka, protože spojení čtyřiceti stupňů a dlouhé tmavé vlasy.. To je P E K L O !!! A když máte ještě na nose brýle..

Nosíte brýle?


I přes velký strach jsem si zkoušela nasazovat čočky znovu a znovu. Nakonec jsem došla do bodu nasazení ve tmě rachotajícího autobusu, o čem se mi ze začátku ani nezdálo.. Takže pokud i vy máte strach z těch malých žužlavých mršek, rozhodně nezoufejte, protože když jsem to zvládla já, tak to zvládne každý ! :)

Usmívejte se, život stojí za to ! :)

S láskou, Vaše Ejnyt <3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ev. Ev. | Web | 23. května 2016 v 21:33 | Reagovat

Já jsem si na brýle zvykla a zatím mi nijak moc nevadí a navíc si nedokážu sebe bez nich představit :D Nesnáším představu toho, že bych si musela něco dávat do oka :D už jsem nad tím uvažovala, ale zatím zůstanu u těch brýlí :)

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 7. června 2016 v 18:02 | Reagovat

[1]: Každý to má jinak, mám kamarádku, která to má přesně jako ty :) Ale pokud by si čočky do budoucna chtěla zkusit, tak se určitě nemáš čeho bát! Zvykneš si :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama