Online vs. Offline

21. dubna 2016 v 20:09 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Ahojky !

Sedím a přemýšlím, jak by asi mohly dopadnout mé přijímačky. V hlavě mám myšlenky rozdělené na dva tábory, kde každý z nich chrlí spousty argumentů proč by mě měli vzít a naopak. Zítra mě čekají výsledky. Překvapivě jsem celkem v klidu, což se u mě ( Největšího Trémisty Na Planetě ), nestává zas tak často. Testy jsem zvládla napsat asi jenom díky super lidem, kteří tam se mnou byli. Jinak si nedokážu představit sama sebe mezi tunou cizích lidí.

Ale co, dost o přijímačkách, už tak to bylo dneska mé nejpoužívanější téma na rozhovor, heh.

Hlavní věc, o které bych dneska chtěla psát je svět online vs. svět offline. Možná, že někteří z vás jenom mávnou rukou. Volba je jasná, reálný svět je důležitější. S čímž nemůžu víc, než souhlasit. Ale přiznejme si, nebýt online v dnešní době je skoro nemožné. Ačkoliv můžete říct, že nemáte žádné sociální sítě, stejně jste se aspoň někdy podívali na předpověď počasí, našli recept nebo prostě měli takové to nutkání přečíst pár bulvárních klepů. A o to jde. Nemám ráda, jak lidi používají ohrané fráze, jako "Za nás to bylo všechno lepší, žádné mobily ani tablaty" a když je pak opravíte, že jsou to tablety tak jenom mávnou rukou a řeknou, že je to jedno. Svinstvo jako svinstvo. A pak je vidíte projíždět nejnovější příspěvky Blesku.

To je to s náma opravdu tak hrozné ?

Okey, sama cítím, jak mě začne pobolívat hlava když jsem delší dobu na mobilu/počítači a tělo mi dává jasně najevo, že chce pauzu. Vyhovím mu. Prostě to vypnu a jdu dělat dalších trilión věcí, které mám na výběr dělat ve volném čase. Moc nechápu lidi, kteří to tak hrotí a stále a stále dokola nadávají na techniku, i když ví, že ti, co dělají ty věci "špatnými" jsme byli a vždycky budeme my, lidé.


Musíme pamatovat na to, že každý máme na výběr. Ve všem. Kouření, drogy, alkohol a další hnusy... Všechno je to jenom útěcha pro duši, která si prochází těžkým obdobím. A když se pak z toho všeho vyhrabe, cítí k těm cigaretám určitý vztah, proto se jich ani po svém "vyléčení" nemůže zbavit. To je má teorie, neříkám, že je pravdivá, nejsem odborník, ale já si tak vysvětluju všechny lidské závislosti.

Ale sem jsem se úplně dostat nechtěla. :D

Snažte se být víc online v reálném životě a usmívejte se ! :)

- S láskou, Vaše Ejnyt <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 21. dubna 2016 v 20:16 | Reagovat

Naprosto super námět. A jak to máš hezky zpracované. Ale já ted nemám čas tak si to přečtu někdy zítra. Takže díky za čtivo!!!

2 Ev. Ev. | Web | 22. dubna 2016 v 1:02 | Reagovat

Sice mám telefon skoro vždycky po ruce, kamkoliv jdu, tak si ho beru s sebou a doma ho mám skoro všude taky u sebe, a počítač mám zapnutý každý den, ale nemyslím si, že bych na tom byla až tak závislá. Je to spíš o zvyku. Všechnu tuhle techniku beru jako skvělý způsob zjednodušení života, internet je skvělá věc, na které se dá najít spoustu zajímavých věcí a spojit se s lidmi, které třeba nemůžeme pravidelně vídat nebo se s někým domluvit na schůzce. Nesmí se to však přehánět a mnoho lidí dnes nedá telefon z ruky a dává přednost tomu životu online. Ze sociálních sítí pravidelně využívám jen Instagram, protože miluju focení a ráda se o svoje fotky dělím s ostatními "fotografy" a Facebook už používám prakticky jen na zprávy, protože je tam skoro každý.
Osobně jsem ráda, že když jsme byli děti, měli jsme doma jeden starý počítač, co sotva jel, později jsme měli trochu novější, ale žádný zázrak a s bráchou jsme dostali telefon tak v 5. třídě a byl v podstatě jen na volání. Volný čas jsme trávili převážně venku s kamarády a bylo to nejlepší dětství, co jsem si mohla přát. :)

3 Adele♥ Adele♥ | Web | 22. dubna 2016 v 11:52 | Reagovat

Moc pěkně jsi to napsala!:) Máš naprostou pravdu. Taky nenávidím ty věty typu: Za nás to bylo tak a tak. Chodili jsme ven, ty nechodíš...To je třeba můj příklad. Naši si stále stěžují, že jsem doma v létě, a když se vyskytne možnost být pd ráda do večera fuč, tak pak je zas stížnost. Ty nejsi vůbec doma.. :D:D achjo. achjo. Trošku jsem to vzala mimo téma:D Jinak moc pěkný:*

4 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 22. dubna 2016 v 14:39 | Reagovat

[2]: Máš naprostou pravdu :) Taky jsem ráda, že jsem dětství (neříkám, že ještě nejsem dítě, hehe:D) prožila hlavně venku. Byly to krásný léta ! :)

[3]: Přesně !! :D Máme stejné rodiče :D :D Děkuju :)

5 Magicmax Magicmax | Web | 22. dubna 2016 v 20:41 | Reagovat

Stálo to za to! Nádherné zamyšlení! Od "důchodce" čtoucí Blesk až po svalování vyny na techniku. A nádherný obrázek jako kulisa k tomu. Povedlo se to. Moc ti děkuju že sis pro nás dala tu práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama