Únor 2016

Music Day / Trochu jinak

15. února 2016 v 21:32 | Ejnyt |  HUDBA
Takže ahoj! Je tu další Music Day!

Dost přemýšlím nad hudebními velikány, Jackson, Presley, Cash.. Každý z jiného soudku, ale všichni nezapomenutelní a nesmrtelní. Kdo ví jaké byly jejich pocity v úplných začátcích kariéry. Kdy si Cash jenom nevinně drnkal na kytaru u sebe v pokoji a Michael nacvičoval slavné pózy před zrcadlem. Kdyby uměly věci mluvit a psát, tak právě od nich by vznikaly ty nejkrásnější příběhy.
Představte si každou věc v životě velké hvězdy... Hrnek na ranní kávu by vyprávěl o oblíbeném druhu pití a maloval abstraktní obrazy, které by v sobě skrývaly pocity plynoucí z rozespalých a vystresovaných očí právě se bruzené hvězdy.
Pouze ty věci, prosté a opomíjené skutečně ví, jak to všechno začalo. Sledovaly celý výstup hvězd do nebes showbiznisu i jejich pády. Přihlížely k opakovaným chybám a tiše se z nich učily, přestože věděly, že učení je pro ně absolutně zbytečné. Ale dělaly to, krátily si dlouhé chvíli neviditelnými pošklebky nad Jacksonovou nemotorností při prvních pokusech o taneční pózy a Johnnovým vztekáním u začátečnického nahlédnutí obtížnosti kytarové hry.
Ti lidé to ale zvládli. I přes mozoly a otlačené paty se nevzdali. Dál a dál se dopouštěli chyb a dál a dál se vztekali. A tak to bylo pořád dokola. Málo kdy přišel úspěch, ale díky silné vůli každého z nich najednou úspěchů přibývalo a jim začalo docházet, že ať už děláte v životě cokoliv a nemyslíte u toho jenom na sebe, můžete i vy stát před plným sálem lidí, kteří si přejí abyste jim ukázali vaše umění. Chtějí vás vidět zazářit.
Všechno dobré v životě přináší i komplikace, ale ty by nikdy neměly být větší než samotné chtění dosáhnout svého.
Nepochybujte o sobě. Pochyby přináší jenom další pochyby, to si pamatujte. Vždycky když se vám bude zdát něco nedosažitelné, vzpomeňte si na příběhy těchto velkých lidí. Vzpomeňte si na příběhy všech těch věcí, které popisují jen jedno.
CESTU.

Budujte si svojí cestu a nenechte se ničím odradit! :)

- Vaše Ejnyt ❤️

D E N Í Č E K | Sama na Valentýna?!

11. února 2016 v 22:04 | Ejnyt |  DIARY
Takže ahoj!
Za pár dní je Valentýn!
-Woap woap-
A kdo je zase sám? Nekoukejte na mě, mně to nevadí.. Podle mě je Valentýn super věc, miluju tématický dny! Ale když se to vezme z jinýho úhlu pohledu tak je to docela zoufalej svátek.. Je to pro lidi, kteří neuměj vyjádřit lásku i jindy. Možná kvůli lenosti, možná se jenom stydí, kdo ví.
Původ tohoto svátku je sám o sobě hodně romantický a dojemný, možná proto se nestavím na stranu velkých kritiků. Kdo příběh o svatém Valentýnovi ještě neslyšel, tak tady je stručné shrnutí.
Farář Valentýn oddával římské vojáky, kteří měli zákaz ženit se nebo jen zasnubovat, Valentýn se vzepřel císaři a 14.2 byl dopaden a popraven. No není to dojemný příběh? Právě díky němu Valentýn uznávám. Je na každém jak se k tomu postaví. :)
A co vy? Slavíte Valentýn? Nebo je to na vás až moc komerční?

U nás máme poslední dny jarních prázdnin a upřímně jsem jaro už zoufale volala. Chybí mi ty barvy, radost a hlavně přicházející světlo s teplem! Konečně mě to nebude nutit chodit spát v osm, heh..

Doufám, že si užíváte první teplejší dny stejně jako já a Valentýn -ať už jakýmkoli způsobem- přežijete! :)

- Vaše šťastná Ejnyt ❤️