Leden 2016

S T Ř E D N Í / Přijímačky nanečisto?!

31. ledna 2016 v 19:56 | Ejnyt
Takže ahoj!

Chcete si vyzkoušet nasát atmosféru opravdových přijímacích zkoušek a přitom vědět, že o nic nejde? Přijímačky nanečisto jsou tu přímo pro vás!

Pro začátek bych se vám chtěla omluvit za neaktivitu, ale čekala jsem, až mi příjdou výsledky. :)

Včera jsem se konečně dozvěděla, jaký měl ten celý bláznivý den u zkušebních testů výsledky.

Co se týče percentilu, tak z češtiny to bylo 79, z matiky 62 a z OSP 73, podle mě celkem fajn výsledky, takový průměr. Byla jsem až překvapená, že jsem to při té nervozitě kterou jsem měla napsala tak dobře!

A co to vlastně jsou příjimací zkoušky nanečisto?
Z názvu napovídá, že jde o složení zkoušek za úplně stejných podmínek, jakoby jste je psali doopravdy akorát s tím rozdílem, že v těhlech o nic nejde. :)

Zezačátku mi to přišlo jako zbytečnost, protože to stejně nebude stejné jako kdyby to bylo doopravdy a částečně jsem měla pravdu. Když si u těhle testů řeknete, že o nic nejde, tak máte vlastně pravdu a opravdu vás to uklidní, ale u opravdových vám tahle věta asi moc nepomůže..
Abych se přiznala, tak jsem fakt nevěřila, že to budu brát až tak vážně.. Když přede mě položili papír se zadáním z matiky, myslela jsem, že se pozvracím.. Podle zkušebních testů na netu jsem čekala že to bude "ízy pízy", ale ono to bylo o 70% horší než jsem si myslela.. :D Teď už se tomu jenom směju, ale měli jste vidět můj postupně zelenající obličej, když jsem si snažila vypočítat primitivní rovnice..

A moje hodnocení celé akce? Myslím, že za ty peníze to stálo! Rozhodně to doporučuji všem, který jsou z přijímaček stejně vystrašení jako já! :)

- S láskou Ejnyt ❤️

Můj usměvavý psí sympaťák

16. ledna 2016 v 13:09 | Ejnyt |  PSI
Takže ahoj! Hlásí se vám holčina, která miluje psy!

Dneska bych vám chtěla představit moje sluníčko. Mého pejska ❤️. Nechci mu tady psát životopis, ale spíš mu dát místo na svém blogu, stejně tak, jako má místo v mém srdci.
Vždycky ho tam mít bude, je to můj první pejsek a letos v červnu mu bude 6. Je až k neuvěření, jak rychle mi to s ním utíká. Pomalu se z něj stává veterán, ale jeho úsměv nikdy nezestárne. Pokud by byl člověk, měl by z toho neustálého usmívání vrásky až za ušima..
Vždycky, když mě něco raní nebo mi je smutno, popadnu kytaru a on si lehne před mojí postel, kde se snažím hudbou a jeho přítomností vylít si smutek z hlavy.
Miluje balónky a jídlo. Takže jsme si vlastně celkem podobní. Oba milujeme agility a občas se projít ve výstavním kolečku před rozhodčím.

Pomohl mi dosáhnout mého snu, který jsem měla skrytý v mysli už od malička. Vyhrát pohár. Asi jsem byla jako prcek velká naivka, ale právě on mi dokázal, že dokážu všechno. Dodává mi odvahu a ukazuje, co je v životě skutečně důležité. Láska.
Láska k přátelům, k rodině a ke všemu živému. Nasměroval mě správným směrem a utěšuje, když někdy šlápnu vedle. Je to pro mě důvěrný posluchač i trpělivý přítel.
Mám ho ráda, ale ne jako psa, ale jako část rodiny. Zbožňuju ho a nikdy ho nenechám trpět.

- Vaše Ejnyt ❤️

S T Ř E D N Í | První krůčky

15. ledna 2016 v 21:11 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Takže ahoj!

Mám za sebou první test, ze cvičebního plánu, co jsem si vytvořila k příjimačkám. Spočívá to v tom, že každý týden v pátek si napíšu jeden velký test (30 otázek, cca 60 minut) a ty dny předtím se na něj budu připravovat pomocí menších cvičení. Do příjimaček od teď zbývá jenom 14 týdnů!! Je na čase začít se vážně snažit, musím zabrat...
Neříkám, že vám učení na příjimačky zaručí příjetí na vaší vysněnou střední, ale určitě vám minimálně o 35% zvedne sebevědomí, až budete sedět a psát. Vybaví se vám ty dny dřiny, jak jste si museli bourat plány na páteční odpoledne a sedět doma u scio testů... Já to dokážu překousnout, obětuju tomu ten čas, protože mi to za to stojí.
A co vy? Hodláte tomu taky dát kus sebe?
A pamatujte, nesnažte se kvůli ostatním, klukovi, který se vám tam líbí ani kvůli prestiži. Snažte se kvůli SOBĚ! Všechno v životě budete dělat kvůli sobě a tohle je první krok. Překonejte se. Společně se překonáme, pojďte do toho se mnou. Věřím v nás!

- Vaše Ejnyt ❤️

Music Day | 12.1.2016

12. ledna 2016 v 18:59 | Ejnyt |  HUDBA
Takže ahoj!

Je tu Music Day! Pokud mě znáte nebo jste byli návštěvníci mého minulého blogu, tak určitě víte, že jsem milovník všechno, motající ho se kolem hudby. Věřte mi, protrpěla jsem si stres na jevišti, nedostatky trpělivosti na zkouškách i mučení u tří a půl hodinové opery.. Hudba je ve mně zarytá a už navždy bude mou součástí. A proto jsem se rozhodla dát jí prostor i tady na blogu.
Můj učitel, (který je mimochodem Pan učitel s velkým P!) mi nabídl zahrát skladbu od Bacha na závěrečném koncertě v divadle. Ani nevíte, jaké pocity se mi v hlavě rozvířily!
Byla to směs strachu, radosti a vlastně i špetky pýchy. Byla jsem na sebe pyšná. Hrát solo před skoro pěti stovkami lidí... Je to sen spousty podobně do hudby zapálených lidí jako jsem já.. Jsem připravená tu zodpovědnost příjmout? Kamarád mi řekl, že taková nabídka se neodmítá a asi na tom něco bude.. Od té doby mi pořád zní v hlavě písnička od Daniela Landy-Šance. A právě slovy z téhle písničky bych se s vámi pro dnešek rozloučila!
,,A tak jsem vděčnej, za tu šanci..!"

- Vaše Ejnyt ❤️

S T Ř E D N Í | Zvyšuju si skóre!

11. ledna 2016 v 18:03 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Takže ahoj!

Příjmačky se blíží a právě proto jsem se rozhodla pustit do přípravy!
V pátek mi konečně přišla knížka zkušebních testů, je tam čestina, matika i SP. Rozhodla jsem se si každý den udělat 10 cvičení. Zatím jsem dělala češtinu a měla všechno dobře! Hned mi to zvedlo náladu!
Dneska se asi vrhnu na matiku, protože právě v ní je má největší nejistota.. Také máte nějaký předmět kterého se vyloženě bojíte, přesto, že výsledky které máte z hodin nejsou ani moc špatné? Pro mě je to právě matika. Nikdy se jí nepřestanu bát.. Vím, že díky mé zbrklosti a nepřesnosti můžu nejvíc pokazit právě ji..

První článek z této série už vyšel před nějakou dobou, ale od teď se s vámi chci podílet na mých přípravách! Možná jen proto, abych si začala trochu víc věřit a měla důvod si každý den k těm testům sednout..

Moje hodnocení MATIKA
10 cvičení, 2 chyby

Jsem docela překvapená, doufám, že to doladím na bezchybné skóre..

A jak jste na tom vy? Připravujete se?

- Vaše Ejnyt ❤️

Nenechte se trémou srazit k zemi!

8. ledna 2016 v 19:25 | Ejnyt |  HUDBA
Znaky nervozity

* klepání nohy
* Kousání nehtů
* Prohrabování vlasů
* Mluvení nesmyslů
* Pot
* Odpor k jídlu
* Nutkání pořád něco mačkat, nějak zaměstnat ruce...

Znáte to? Nebo spíš.. Bojíte se, že to už za pár měsíců poznáte a nervozita vás bude sžírat s myšlenkou znemožnit splnit váš sen? Nenechte se! Dneska vám povím, proč jsem se zamilovala do trémy.
Ještě na mém bývalém blogu jsem o trémě psala článek a to, jak nad ní zvítězit. Ty body, co tam mám mi pořád pomáhají, ale v posledních dnech jsem se trému naučila brát z úplně jiného pohledu. Zamilovala jsem se do ní a hned vám řeknu proč.
Vemte si to, vždycky když ji máte, není to běžný okamžik. Je to znamení, že před vámi stojí něco důležitého, nezapomenutelného, zvláštního... Tréma tady bude vždycky a je jen na nás, jak se k ní postavíme. Buď se budeme bát a nebo ji přijmeme. Vždycky když máte něco udělat, tak máte možnost. A tohle není vyjímka. Zkuste ji přijmout. Říct si, že vaše tělo jen poznalo, že vás čeká něco důležitého.
Věřte mi, poznala jsem nejhorší stránky trémy, způsobila mi migrény, zvracení, bolesti hlavy.. Není nic horšího, než přijít na řadu na důležité soutěži a vědět, že nemáte šanci vzpomenout si na noty důležité skladby, víte, že si prostě nemůžete vybavit melodii, pomalu ani nevíte, na kterou stranu držet kytaru. Je vám z toho do pláče, víte jak jste makali, kolik času jste tomu obětovali! A pak vás pitomá tréma srazí k zemi a přímo před nosem vám zavře dveře k postupu...
Ale musela jsem si tím projít, aby mi došel její význam. Aby mi došlo, kolik toho zmůže a hlavně, jak proti ní mám opravdu bojovat. Musím ji přijmout a pořád si opakovat, že je to to nejdůležitější o co jde. Umět překonat sám sebe. Zvýšit si laťku. A nakonec dokázat to, o čem jste si mysleli, že je nedosažitelné.
To je celý. O nic víc nejde..

- Buďte silní!

- Vaše Ejnyt❤️

Sněží, sněží..

5. ledna 2016 v 18:26 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Takže ahoj!

Pro začátek, dáváte si do Nového roku nějaké předsevzetí? Docela by mě to zajímalo, protože jsem přemýšlela o těch svých. Došla jsem k tomu, že si žádná dávat nebudu, protože bych je 1. stejně nedodržela, no řekněte kdo vydrží nejíst sladký?! a 2. když se o něco snažím, tak začnu hned a nečekám do 1.1, to mně příjde jako naprostá kravina..
Nicméně splnil se mi jeden z mých malých snů! A to, být na plakátě.:) Vždycky jsem si přála být někde vidět a je mi jedno kolik si to přečetlo lidí.. Prostě a jednoduše být na výlepní zdi vedle událostí jako je Koncert Michala Davida mi příjde super! Né, že bych Michala Davida úplně poslouchala, ale on je legenda, jeho písničky jsou legendy a hrály se snad na všech diskotékách na prvním stupni. Když si tohle uvědomím, mám takový hřejivý pocit, že i já bych mohla být legenda. I moje výtvory by mohly být legendy... Je to super pocit. :)

A na závěr bych vám chtěla popřát KRÁSNÝ NOVÝ ROK!! Vím, že to přeju pozdě a ještě k tomu tím nejneoriginálnějším způsobem, ale přesto, že se tady z těch slovních spojení (všechno nejlepší, veselé Vánoce atp..) stala jen klišé, tak Vám to přeji opravdu od srdce!

- Vaše Ejnyt❤️