Prosinec 2015

Přemýšlím.. | Něco jako BLOGMAS

13. prosince 2015 v 18:42 | Ejnyt
Jde ztratit nejlepší přátelství?

Znáte člověka snad líp než sám sebe a najednou udělá věc, která vás donutí zamyslet se nad předchozím tvrzení. Opravdu jste ho znali? Nebyla to jen hloupá póza? Na jednu stranu to vypadá jako blbost, protože proč byste v devíti letech řešili přetvářky a podobný blbosti? Otázka za otázkou, ale i přes tolik otazníků, znát odpověď asi nikdy nebudu. Člověka to srazí, zamrzí a i když je to rok stará událost, stejně na to vzpomínám.. a víte proč? Štve mě to. Popravdě bych chtěla, aby to stále trvalo, i když bych asi neměla ty zkušenosti co mám teď. Ale i tak ta nostalgická část mě by se chtěla zase přenést do té doby.

Možná to není jenom kvůli ztracenému přátelství, které je sice zaplátované, ale stejně poškozené a nenavrátitelné.. Třeba je to kvůli tomu, že bych prostě chtěla být zase dítě, přesto, že podle některých ještě jsem, což mi lichotí.. Užívám si své dětsví. Nesnažím se dospět a řešit věci, kterých se potom do konce života nezbavím. Jsem dítě, no a co? Zajímala by mě jedna věc a to, kam všichni tak spěchají?! Nekruťte hlavami.. I já občas chci být dospělá. Závidím svým starším kamarádům, že jdou na pivko nebo někam na párty. V tu chvíli to chci taky. Je to takový nával šíleného chtíče, který ovšem po pár hodinách zmizí.

To, že se mám vlastně neskutečně skvěle TADY a TEĎ mi vždycky dojde až když jsem schoulená na své válendě, osamotě a mám dost prostoru na přemýšlení.. Zkuste to taky. Nespěchejte, není kam. Nikdy není kam, to snad chcete být blíž smrti? Užívejte si, že jste teprve na začátku tohoto životního dobrodružství. Prožívejte, nikoliv přežívejte, jak řekl jeden moudrý člověk. :)

- S láskou Ejnyt❤️

B L O G M A S #4 Zamilovaná a divná

4. prosince 2015 v 20:52 | Ejnyt
Zamilovaná!

.. Do písničky..

Takže ahoj! Určitě se vám někdx stalo, že jste se bezhlavě zamilovali do písničky, kterou jste slyšeli v H&Mku při prohlížení košil nebo pak v rádiu cestou domů, ale nikdy jste nevěděli jak se jmenuje? Plácnem si!
Před týdnem jsem konečně identifikovala svojí srdcovku❤️

BY THE WAY - RED HOT CHILI PEPPERS !!!

Ta písnička mi pořád zní v hlavě a příjde mi prostě úplně boží.. Nikdy jsem na tenhle styl hudby moc nebyla, ale jestli najdu takovýhlech písniček víc, možná změním názor!

A co vy? Máte nějakou nově objevenou písničku, na kterou nedáte dopustit?

A druhá věc o který bych tady chtěla napsat je pár faktů.. Přece jenom, pořád o mé osobě moc nevíte a můj infobox vám toho moc neřekne.. A proto je tady 5 DIVNÝCH FAKTŮ O MNĚ! Protože mi příjde, že jsem až moc divná na to, abych psala normální fakty..

1. Před jedním člověk se mi zpívá hůř než před více lidma. (A to zpívat neumim..)
2. Koušu si kůžičku okolo nehtů a nejhorší na tom je, že mi chutná!
3. Můžete mi zadat nějakej úkol tisíckrát, ale stejně na to zapomenu.. (Promiň Míšo :D)
4. Občas trpim samomluvou, ale jenom, když vím, že není nikdo na blízku, jen doufám, že se to nebude s věkem zhoršovat..
5. Můj tajný sen je být youtuber, ale jsem přesvědčená o tom, že se k tomu nikdy nedokopu..

Snad jsem vás neodradila těmito věcmi od čtení mého blogu, protože si uvědomuju, že jste je asi ažtak vědět nepotřebovali.. Nicméně, děkuju za přečtení!

- Vaše Ejnyt❤️

B L O G M A S #3 Pekelná cesta

3. prosince 2015 v 20:53 | Ejnyt
V A R O V Á N Í
Před přečtením tohoto článku nejezte, nepijte a ani nemyslete na to, že budete jíst.

Takže ahoj!

V sobotu jsme se autobusem s mamkou vydaly do PRAHY. Musim přiznat, že si u mě to město docela šplhlo, fakt že jo. Ráno jsme poklidně vyjely, díky bohu bez nějakých MHD podivínů. Je divný, že na to, že jezdim autobusem tak prachbídně málo, tak tam skoro vždycky nějakého takového člověka potkám.. Občas si fakt připadám jako magnet, ale na ty nesprávné lidi. Achjo.

Míjely jsme město po městu, obec za obcí a pomalu se přibližovaly k cíli. Dříve než si řeknete ,,vidláci ve městě" tak nezapomeňte, že i já bydlím v poměrně velkém městě. Ale je pravda, že tolik lidí najednou jako na náplavce ten den vidim docela málo, když nepočítám frontu na jídlo u nás ve škole.. Nicméně, hlavní věc, o které bych vám chtěla napsat není chození, ani divadlo, které nás odpoledne čekalo, ale hlavně cesta zpátky z Prahy domů.

Úžasný den. Všechno se vydařilo a panovala úžasná atmosféra dokonce i v buse cestou zpátky. Vím, jak překvapivé.. Už jsem byla v polospánku a asi 40 minut od domova. Od postýlky, teplíčka a mojí nové super čokoládové svíčky od Villige Candle. Představte si tu situaci. S úsměvem pomalu klimbáte s uchem nalepeným na sklo, co díra v silnici to poskočení a sjetí hlavy o kousek níž. Vybavujete si, jak se doma zachumláte a pomalu usnete u nové knížky, ale pak se stane něco naprosto nečekaného a z počátku vlastně úplně normálního.

Nastoupila jedna holčina. Mohlo jí být tak 20(?). Blondýnka (nemám nic proti blondýnkám, je to jen pro lepší představu celé situace). Posadí se a vy jí vlastně ani nevnímáte, protože vám právě hraje v uších jedna stará pecka od Linkin Parku. Váš mozek se už už začíná přepínat do spacího režimu a pak bum! Zápach nasládlý a zároveň hořký vám vrazí přes nos přímo do krku a putuje do žaludku, který vám překvapením poskočí.
,,Eh.. No to snad ne.." Říkám si pro sebe a zabořuju nos do šátku, kterým se snažím vytvořit nepropustnou barieru. Ejhle, nedaří se. Ten zápach je tak dotěrný, že se nemáte kde ukrýt. Jste v pasti. Svíjím se na sedačce a hledám pozici, při které mám šanci vdechnout aspoň trochu čerstvého vzduchu z klimatizace. Řidič šílí a autobus zastavuje. Přes hlasitou hudbu sleduju celou situaci jako němý film. Herecké výkony nic moc, protože takhle večer už jsou všichni unavení a protivní.. Z gest slečny to vypadá na omlouvání a z gest řidiče na pěknou práci přes čas a důkladné omytí uličky u prvního sedadla hned za řidičem.. No co, stane se to každému, ikdyž přece jenom, mohlo se to stát třeba zítra. Ne?

Po třech dalších zastávkách slečna vystupuje, ale její oběd nadále hnízdí v zákoutích autobusu a když to nejmíň čekáte, vplíží se do vzduchu co vdechujete a dodá vaším plicím nový zážitek a rozměr obyčejného dýchání.

Abych to shrnula, byl to krásný den, plný kultury, dobrého jídla a nakupování, ale pekelných posledních 40 minut naší cesty za dobrodružstvím. No nic, už se mi z toho popisování začíná zvedat kufr a kvůli vám si radši další detaily nechám pro sebe.

- Vaše Ejnyt♥

B L O G M A S #2 Ranní cvičení?!

3. prosince 2015 v 7:41 | Ejnyt
Takže ahoj!

Dělá vám problém cvičení a pravidelnost? Plácnem si! Ale já objevila způsob, jak zvládat cvičit pravidelně a přitom u toho všechno stíhat. Ta magická formule zní, RANNÍ CVIČENÍ.

Předtím, než vypnete tento článek s myšlenkou, že vy nikdy ráno cvičit nedokážete, zkuste si přečíst aspoň pár důvodů proč je pro mě ranní cvičení lepší, než jiné.

Moje ranní rutina, jako pro studenta vypadá nějak takhle..

Vstanu v 6:30. Do 6:45 si vyčistím zuby, nandám čočky a převléknu do sportovního a v 6:45 začínám cvičit. Mám už předem našlá videa na různé partie, která trvají max. 15 minut a teď si už stačí jen vybrat! Cvičím podle blogilates, o které jsem už článek psala o pár témat níž a neskutečně mi to vyhovuje. Nezapomínejte, že není dobré cvičit stejnou partii dva dny po sobě. A teď konečně ty důvody, díky kterým se na každoranní cvičení těším!

1. Když si to všechno odbydete ráno, máte po tom celý den ze sebe dobrý pocit a víte, že už máte pokoj.
2. Do školy odcházíte nejen s dobrým pocitem, ale hlavně krásně probuzení. Samozřejmě pokud chodíte spát po půlnoci, nemůžete se divit tomu, že se vám chce ve škole spát, natož nechce ráno cvičit..
3. Ranní cvičení vás donutí se ráno osprchovat a věřte mi, přesto že jste se sprchovali večer, není lepší pocit, než jít ráno svěží a fit!
4. Pokud se vám cvičit opravdu nechce a i těch 15 minut vám příjde moc, tak mi příjde, že cvičit ráno jde líp než večer.

Je možné, že na vás ranní cvičení klidně být nemusí a já to chápu. Neříkám, že to co funguje u mě bude fungovat u každého, ale myslím, že za zkoušku to stojí a hlavně držte se toho, že když to zvládám já, zvládnete to i vy!! :)

- Vaše Ejnyt

B L O G M A S #1 Girl Online?!

1. prosince 2015 v 17:17 | Ejnyt
Takže ahoj!

Dneska mě napadlo za tý Vánoční nostalgie venku, napsat o tý nejlepší knížce pro mě v posledních měsících.

Jmenuje se ,,Girl Online" a určitě si teď budete mlátit hlavou o stůl jak jsem hrozně opožděná. Chápu, ale ta knížka se mi dostala pod ruku teprve před pár dny. Byla jsem z ní tak unešená, že jsem ji celou sjela za 4 dny. Sama tomu nevěřím, ale dokázala jsem se tak vžít do děje, že pro mě bylo mučení odejít si od čtení na záchod a tak jsem na posledních sto stránkách nosila knížku i na záchod, aby mi náhodou ty písmenka někam neutekly..

Ta knížka je naprosto neuvěřitelná a Zoe Sugg alias Zoella, autorka, se mi díky ní neskutečně přiblížila. když někdo napíše knížku, dá vám možnost nahlédnout do svého myšlení. Ať už jde o jakýkoliv žánr, vždycky to vzniklo z jejich hlavy a jejich myšlenek. Jsem z toho příběhu doteď absolutně unešená, ikdyž to v podstatě nebylo nějaké veledílo. Pokud jste holka, máte rádi slaďáky s Happy Endem a chcete si užít u čtení relax, neskutečně tuhle knížku doporučuji! A myslím, že pokud taky blogujete, tak vám bude příběh Penny ještě bližší. :)

A co vy? Jak se těšíte na Vánoce a už máte všechny dárky?

Já nemám vlastně skoro nic, ale většinu už promyšlenou. Teď se jen dokopat k tomu to uskutečnit..

- Vaše Ejnyt