S T Ř E D N Í Š K O L A

25. listopadu 2015 v 7:59 | Ejnyt |  MYŠLENKY
S T Ř E D N Í Š K O L A

Pro lidi jako já odstrašující nápis. Co mě tam vlastně čeká? A vůbec.. Kde? Mám před sebou výběr místa, ve kterém budu trávit další 4 roky mého života. Vrhnu se do nového dobrodružství, které se se mnou potáhne téměř zbytkem mého dětství. Půjde o první krok do života dospěláka. Člověka, který už se nebude moct při každém svém kroku spolehnout na stín své rodiny. Je to tak. A já mám smíšené pocity z toho, že budu muset už za pár měsíců znát své rozhodnutí.
Tato série bude pro ty, kteří jsou a budou v následujících měsících na stejném místě jako já. Chci vám prakticky sepsat postup mého životního usilování v této velké věci.
Byla bych moc ráda, kdyby mi do komentářů napsali třeba i ti, kteří mají příjmačky za sebou a užívají si první rok na střední. Moc ráda si přečtu vaše pocity z toho prvního dne, co jste otevřeli dveře do nové školy, třídy a nové části Vašeho života. :)

Tipy n.1 | Pro zachování chladné hlavy

• Při testech mi hrozně pomáhá žvýkačka, zaměstná mě to a pak míň myslím na stres.
• Když víte, že jste se celou dobu hodně učili, den před testem si nechte volno. Podle mě by se ani učení nemělo přehánět. A když si nejste jisti, přečtěte si to ještě ráno v den testu :)
•Asi Vám to říká každý, ale dejte na to, na konci každé látky si napište shrnutí. Fakt jen to nejpodstatnější!
•Nejde Vám matika? Nehledejte hned doučování, zkuste se dohodnou s učitelem, jestli by byl ochotný pro Vás nějakou hodinu obětovat. Já mám i doučování i hodiny s učitelkou, ale mám to čistě pro prevenci a proto, že matika je prostě potřeba..
•Rozhodně vyhledávejte cvičné testy. Namáhejte hlavu, ono se Vám to pak vrátí a při opravdových testech budete jistější. :)
•Pro mě je neskutečně důležité cítit se při psaní nějaké důležité práce dobře, proto bych nevolila těsné oblečení, velké výstřihy nebo něco, na co se budete při testu muset pořád zaměřovat. Potom zjistíte, že z šedesáti minut, které jste měli na napsání písemky jste 20 minut strávili přemýšlením, jestli vám někde něco moc nekouká nebo neleze. Věřte mi, mám to vyzkoušené.. :D

Možná se bude zdát nějaký z bodů absurdní nebo zbytečný, ale beru to jen a jen z mé hlavy a z mých zkušeností, takže se může stát, že pro vás budou platit body úplně jiné. Zkuste zapátrat ve své paměti a zjistit, kdy, jak a v čem se cítíte dobře na tolik, že by vám to mohlo usnadnit psaní nějakého důležitého testu.

Do budoucna bych chtěla napsat nějaké další postřehy abych vám, kteří se také chytáte tím projít, trošku usnadnila ten velký stres a řekla, že v tom vážně nejste sami. :)

Rozhodně budu moc ráda, když mi dolů napíšete své poznatky a body, které třeba dodržujete, aby se vám potom líp psal test. Popravdě, touto sérií bych chtěla pomoct jak vám, tak sobě, protože přece jenom, i mně při té myšlence na ten papír s úlohami docela trnou zuby...

- Vaše Ejnyt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama