Listopad 2015

Jsem ráda, že Tě mám, bráško

26. listopadu 2015 v 23:04 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Takže ahoj!

Abych se přiznala, tak ikdyž potichu tak přeci odpočítávám zbývající dny do Vánoc. Letos se na ně opravdu těším, protože po pár měsících zase uvidim brášku, takže budeme zase úplná rodina. Nikdy jsem s bráchou nebyla tak dlouho odloučená. A teď už je skoro druhý měsíc pryč a já to začínám čím dál víc cítit. Je to zvláštní uvědomit si, že je tolik kilometrů daleko.. Nejradši bych si s ním psala pořád. Ikdyž by pak nebylo ani co psát. Ale i tak mi chybí ten pocit jistoty, že je u mě a že za ním můžu kdykoli jít.

Mám pocit, že jsme s bráchou posledních pár let byli jenom spolubydlící. Vídali jsme se ráno u jídla, pak po škole když jsem přišla domů a zařvala na celý dům ,,jsem domaaa" a od odpověděl ,,co tak řveš?!" A to bylo vlastně celý. Pak už jenom u večerního jídlo a zřídka kdy popřáli dobrou noc. Ale o těhlech prázdninách se to změnilo. Oběma nám pomalu docházelo, že se to datum pomalu blíží a potom už se budeme moct vídat jenom virtuálně. Mám pocit, že jsme si sami sebe začali víc vážit. Každé chvíle s ním, ikdyž dokázal být někdy fakt nesnesitelnej.. Už jsme nebyli jen spolubydlící. Po dlouhé době jsem k němu cítila opravdovou lásku. Ne jenom tu nadiktovanou tím, že máme stejné rodiče.. Začala jsem ho znovu milovat jako bratra. A čím víc jsem ho poznávala, tím víc mi docházelo, kolik času jsme promarnili, kolik času jsme strávili zbytečnými hádkami a taky, že jsme si mohli být teď vlastně mnohem blíž. Ale my jsme to neudělali. Nechali jsme čas volně plynout. A ono se pořád nic nedělo. A pořád nic. V tu chvíli mi došlo, že čas za vás nikdy nic neudělá. Možná má moc zahojit staré rány, ale není schopný odstranit jizvy. A taky nemůže nic udělat za vás.
Tyhle prázdniny byly jedny z nejlepších v mém životě vlastně také díky jemu. Díky tomu, že mi konečně došlo, co všechno mám a jak moc ho potřebuju. Ikdyž občas pěkně smrdí a flusáním do kelímku si u mě taky moc nešplhá, tak i tak ho zbožňuju. Nějakým zvláštním způsobem. Takovým, který znají jenom sourozenci. Nedá se popsat. A já se teď sama sobě zároveň divím, že jsem to uměla až tak moc dát najevo, protože obvykle mi dělá problém říct zrovna bráchoj, co pro mě znamená..

Na závěr bych už snad jen chtěla říct.. Jsem ráda, že tě mám bráško.
-Tvá otravná ségra.

S T Ř E D N Í Š K O L A

25. listopadu 2015 v 7:59 | Ejnyt |  MYŠLENKY
S T Ř E D N Í Š K O L A

Pro lidi jako já odstrašující nápis. Co mě tam vlastně čeká? A vůbec.. Kde? Mám před sebou výběr místa, ve kterém budu trávit další 4 roky mého života. Vrhnu se do nového dobrodružství, které se se mnou potáhne téměř zbytkem mého dětství. Půjde o první krok do života dospěláka. Člověka, který už se nebude moct při každém svém kroku spolehnout na stín své rodiny. Je to tak. A já mám smíšené pocity z toho, že budu muset už za pár měsíců znát své rozhodnutí.
Tato série bude pro ty, kteří jsou a budou v následujících měsících na stejném místě jako já. Chci vám prakticky sepsat postup mého životního usilování v této velké věci.
Byla bych moc ráda, kdyby mi do komentářů napsali třeba i ti, kteří mají příjmačky za sebou a užívají si první rok na střední. Moc ráda si přečtu vaše pocity z toho prvního dne, co jste otevřeli dveře do nové školy, třídy a nové části Vašeho života. :)

Tipy n.1 | Pro zachování chladné hlavy

• Při testech mi hrozně pomáhá žvýkačka, zaměstná mě to a pak míň myslím na stres.
• Když víte, že jste se celou dobu hodně učili, den před testem si nechte volno. Podle mě by se ani učení nemělo přehánět. A když si nejste jisti, přečtěte si to ještě ráno v den testu :)
•Asi Vám to říká každý, ale dejte na to, na konci každé látky si napište shrnutí. Fakt jen to nejpodstatnější!
•Nejde Vám matika? Nehledejte hned doučování, zkuste se dohodnou s učitelem, jestli by byl ochotný pro Vás nějakou hodinu obětovat. Já mám i doučování i hodiny s učitelkou, ale mám to čistě pro prevenci a proto, že matika je prostě potřeba..
•Rozhodně vyhledávejte cvičné testy. Namáhejte hlavu, ono se Vám to pak vrátí a při opravdových testech budete jistější. :)
•Pro mě je neskutečně důležité cítit se při psaní nějaké důležité práce dobře, proto bych nevolila těsné oblečení, velké výstřihy nebo něco, na co se budete při testu muset pořád zaměřovat. Potom zjistíte, že z šedesáti minut, které jste měli na napsání písemky jste 20 minut strávili přemýšlením, jestli vám někde něco moc nekouká nebo neleze. Věřte mi, mám to vyzkoušené.. :D

Možná se bude zdát nějaký z bodů absurdní nebo zbytečný, ale beru to jen a jen z mé hlavy a z mých zkušeností, takže se může stát, že pro vás budou platit body úplně jiné. Zkuste zapátrat ve své paměti a zjistit, kdy, jak a v čem se cítíte dobře na tolik, že by vám to mohlo usnadnit psaní nějakého důležitého testu.

Do budoucna bych chtěla napsat nějaké další postřehy abych vám, kteří se také chytáte tím projít, trošku usnadnila ten velký stres a řekla, že v tom vážně nejste sami. :)

Rozhodně budu moc ráda, když mi dolů napíšete své poznatky a body, které třeba dodržujete, aby se vám potom líp psal test. Popravdě, touto sérií bych chtěla pomoct jak vám, tak sobě, protože přece jenom, i mně při té myšlence na ten papír s úlohami docela trnou zuby...

- Vaše Ejnyt.

Kapka ELIXÍRu neuškodí!

3. listopadu 2015 v 20:03 | Ejnyt

Takže ahoj! Dneska jsem si pro vás připravila doporučení jednoho skvělého časopisu. Ten zázrak se jmenuje ELIXÍR a už mám doma pár výtisků. Kdybych to shrnula, tak je to časopis o zdravém životním stylu. Najdete tam motivaci, fitness tipy, recepty, zdravou stravu, speciality na ten určitý měsíc a mnoho dalšího.
Já osobně moc nemusím ty "drbárny", kde se řeší jenom to kdo si, kde a co vzal na sebe. Nemám ráda skandály a už vůbec ne u celebrit. Protože mám pocit, že to z 50% není potvrzené a novináři prostě napíšou to, co chtějí.. Nicméně. Tenhle časopis mě moc mile překvapil, protože tam se přesně to drbání neobjevuje. Jsou tam opravdu výborné tipy a obsah je tak různorodý, že si tam své čtení najde každá holka/žena. Třeba zrovna včera mamka dělala polívku podle receptu z nejnovějšího ELIXÍRu a byla vynikající! :)
Cena časopisu je 39,- kč, což mi příjde jako normální cena. Má okolo 100 stran a provedení je krásně barevné a zajímavé. Pokud vás zajímají tato témata a dlouho hledáte časopis na dlouhou chvíli, tak rozhodně zkuste tenhle!

MOJE HODNOCENÍ - *****

- Vaše Ejnyt

Podzimní nálady

2. listopadu 2015 v 15:29 | Ejnyt |  MYŠLENKY

Špatné období?
Achjo, podzim už svými barvami nečekaně vtrhl do našeho okolí. Je to nádhera sledovat jak se zelená pomalu mění na žlutou a nakonec do hnilobné hnědé. V sobotu byl Halloween a já s kamarádkama jsme prostě musely vyrazit do města. Letos jsem se snažila být něco jako gepard, ikdyž ne všechno se povedlo podle mých představ..
Včerejšek prohlašuju za nejsmolnější den v tomhle roce. Bylo zvláštní, jak se ty věci občas najednou nahromadí v jedno odpoledne a vy už pak jenom koukáte a říkáte si, co děláte špatně?! Abych začala, ráno jsme se byly s kamarádkama podívat na turnaj házenkářů, který jsme, i přes super hru prohráli. V tu hodinu nejen, že jsem se zamotala do sítě vedle hřiště a pak sebou hodila na zem jako ryba, která nutně potřebuje přínos vody, ale později odpoledne jsem omylem strčila do mobilu, na kterém se mi udělala perfektní pavučina, pádem na terasové dlaždice. Takže nejen, že se teď snažím sesmolit článek, u něhož skoro přes rozpraskaný displej nevidím na písmenka, ale jestě jsem doma, kvůli bolení v krku. Možná je to pro někoho absurdní zůstat doma kvůli bolení v krku, ale chci se toho zbavit hned na začátku a zítra už nastoupit jako poslušný žák.
Včera byl vůbec zvláštní den. Večer jsem nemohla usnout a ztrácela se v mých chybách, které jsem v minulosti udělala. Pak se tam taky přidal strach z budoucnosti a tadá! Důvod, proč jsem včera 40 minut ležela na posteli a koukala do stropu je na světě. Achjo, už se těším na zimu, jediné pozitivní co mi podzim zatím dal je radost z barev. Snad jste aspoň vy měli včera hezký den. Já si jdu zalít čaj.

- Vaše posmrkávající Ejnyt