Říjen 2015

Moje fitness inspirace!

13. října 2015 v 21:15 | Ejnyt
P O P P I L A T E S

Cassey Ho. Slečna, která mě nutí zvednout zadek a něco dělat. Je zvláštní, že se jí to tak daří, protože dokázat vykopnout lenost z mé hlavy je občas těžké i pro mě samotnou. Na internetu jako slavná Blogilates. Její cvičební videa mají statisíce zhlédnutí a její fans klub se pořád rozrůstá. I já v něm jsem. Pořád si říkám, jak to jen dělá? Je jako energická bomba! Její hlásek bude možná pro někoho až moc vysoký, ale pro mě super. Dokáže totiž skvěle povzbudit!
Pokud se chystáte vyzkoušet její cvičební plány, rozhodně se připravte na to, že s Vámi během workoutu probere i věci, které se cvičení úplně netýkají.. Ona stíhá všechno. K tomu všemu ještě skvěle vaří a na jejím blogu najdete i spousty receptů, u kterých píše i nutriční hodnoty.
Abych pravdu řekla, Cassey je zatím jediná u čeho jsem vydržela, co se týče domácího cvičení.. Jillian je fajn, ale po čase mě přestala bavit. Nebojte, vím jak zázračná její 30ti denní challenge je, ale pro mě taková nezáživná.. Nevím proč, možná je to tím, že je mi Cassey svojí povahou prostě sympatičtější. :-D
Možná byste měli ještě vědět, že s Cassey je to běh na dlouhou trať, mě třeba chvilku trvalo, než jsem viděla výsledky, ale myslím, že trpělivostí a pravidelností docílíte všeho.:) (Je zvláštní, že zrovna já, absolutní anti-pravidelňáč a věčný nestíhač tady mluví o pravidelném cvičení..:-D)-no nic..
Cassey je pro mě motivace. Její životní styl, její postava a hlavně její nálada, její charakter. Pro mě je to královna a myslím, že ji budu mít na trůně ještě dlouho!+TIP na super svačinu/snídani!

- Rozhodně zkuste nakrájet jablka a jednoduše hodit do jogurtu. Je to rychlé a výborné!
- Co nesmíte zapomenout vyzkoušet je Cottage sýr, který v kombinaci s nějakým vícezrným chlebem chutná rozhodně líp než vypadá!
- A také recept od Cassey na úžasné kokosové lívance!

L Í V A N C E !!

- 4 vejce
- 1 hrnek mléka
- 1 lžička medu
- 1 kokosové mouky (já dávám půl hrnku polohrubé mouky, kterou promísím s půl hrnkem kokosu)
- špetka soli
- 1/2 prášku do pečiva
- 2 lžičky vanilkového extraktu

Všechny smícháme dohromady a smažíme na kokosovém oleji (nemusí být).

***
Originální recept je maličko jinak, ale já jsem si ho upravila podle sebe, např. vanilkový extrakt vůbec nedávám :). Originální recept najdete v tomto videu.-> https://www.youtube.com/watch?v=rlx0FtBNkeY <-


- S láskou Ejnyt

Zajistěte si nesmrtelný život!

11. října 2015 v 20:20 | Ejnyt |  MYŠLENKY
Co znamená se lišit? Být hipster nebo gotik? Nechat si potetovat 60% těla nebo s kroužkem v nose vypadat jako rozzuřenej býk? Tím se lišíte? To vás dělá originálními? Představa o tomhle ideálu je hrozně mylná. Ze stylu oblečení, líčení nebo řeči se z Tebe nestane originál. Vždycky budeš ovce. Ikdyž tohle slovo tak nerada používám, je to tak. Jsi přece člověk. A to by jsi musela být mluvící pes aby jsi byla originální? Všichni mají takovou touhu se lišit, že jsou vlastně tím snažením ještě víc stejní. Ve svých řečích si protiřečí. Zároveň jsou strašně sví a jedineční, ale na druhou stranu jim příjdou věci, které jsou podle časopisů "out" divné a dávno za zemitem.. Když je někdo jiný, je to outsider. To chcete? Chcete, aby byla Země plná podivínů? Každý by měl své aroma a oblíbenou barvu a v jiné by nechodil? Takový svět nikdy nebude a troufám si říct, že díky bohu. Jsem ráda, že taky trochu ovečkuju. Někdy je super přestat věci řešit a jednoduše jít s davem. Přiznejme si, vždycky u něčeho sklouzneme a děláme úplně to samé jako Máňa od vedle. A abych neřešila pořád jen povrchovou originalitu.. Zkusme si říct, jak se stát jedinečným svým projevem.

Vzpomeňte si na nějakou slavnou osobnost. Máte to? Mě napadl Shakespeare. Když v davu lidí řeknete jeho jméno, všichni si vzpomenou na jeho díla, na to, co perem vtlačil do listu papíru a tím ten papír udělal cenným. Nepotřeboval k tomu jiný vzhled-ikdyž z mého pohledu nebyl jeho vzhled až tak všední..- nicméně.. Zapsal se do podvědomí lidí tím, co stvořil. Tím, že lidem tak trochu otevřel vrátka do části jeho mysli. Protože to, co píšeme vyjadřuje naše pocity. Názory, fantazii, nálady a koníčky. Snažíme se mezi řádky vtlačit emoce. Nutíme lidi myslet. To spisovatelé dělají a pokud jste aspoň někdy napsali se zájmem jeden solidní sloh, jste také spisovatel. Vaše mysl je pro čtenáře neznámý jazyk a Vaše prsty jsou tlumočníky jinak nesrozumitelných slov.


Pokud se zajímáte o psaní, zkuste právě tímhle způsobem zajistit to, že na Vaše jméno lidé nezapomenou. A pokud se o psaní nezajímáte, hledejte další možnosti jak zajistit svůj nesmrtelný život.

A tak vymýšlejte, tvořte a hlavně dělejte to, co Vás baví!

- Vaše zamyšlená Ejnyt

Splnil se mi další sen!

5. října 2015 v 7:07 | Ejnyt |  PSI
Takže ahoj! Dneska Vám chci napsat něco o tom, jak se mi splnil další z mých snů. Asi to bude důkaz toho, že dřina k něčemu vede. Ať už děláte cokoliv, nikdy to nebude úplně na nic, ikdyž si v tu chvíli můžete myslet opak..
Agility je pro mě jedna z věcí, podle které mě lidé znají. Přiřazují ji ke mně a je to sport, který mě neskutečně baví. Díky němu jsem poznala spoustu nových lidí a sblížila se s mojí úžasnou kamarádkou Míšou. Nikdy nepřestanu být pyšná na to, že jsem s tím vůbec začala. Nikdy toho nebudu litovat. Protože teď se díky tomu cítim úžasně. Ty roky trpělivosti se vyplatily. Věděla jsem, že to nebude lehký, ale nemyslela jsem si, že to bude tak těžký. Můj pes je vlastně jako já. Dělá si co chce, občas je nevychovaný a dokáže lidi vytočit. Ale na druhou stranu má spoustu pozitiv a narozdíl ode mě mu všichni odpouští kvůli jeho roztomilosti. Achjo, chci být pes..
V sobotu jsme byli na agility závodech a obhájili jsme krásné 3. místo z 16cti. Vím, vím, bylo to neoficiální a pro ostatní nepodstatné, ale mě došlo, že už jsme se fakt někam dostali. Že ikdyž jsme s Yasperem oba tvrdohlaví a náladoví, tak se na trati dokážeme úžasně sehrát. Jednuše řečeno, moje pyšnost v něho nemá hranice. Pořád každému cpu naše fotky. Asi už to musí být otravné, ale já mám k těm fotkám nepopsatelné pouto. A cpát to lidem mě prostě baví, jelikož vidím, jak jsme s Yasperem stejní. A vidím to i u ostatních. Každý kdo má psa a stará se o něj převážně on, je svému psu až děsivě podobný.
A právě kvůli těmhle závodům mi to všechno došlo. Děkuju Yaspere, jsi nejlepší!

Díky týhle události mě napadlo udělat video o naší proměně, aka 2 roky na trati!

--> https://www.youtube.com/watch?v=dSo70xv1_4k <--

Proč zrovna Paříž?

2. října 2015 v 19:25 | Ejnyt |  CESTOVÁNÍ

Hodně lidí se mě na tuhle otázku zeptalo, když zjistili, že jsem byla v Paříži. Pro někoho je ta odpověď asi jasná, prostě Eiffelka, romantika, Seina, zámečky, bla bla stereo. Vlastně jsem se tam přesně na tyhle věci těšila nejvíc. Je to zvláštní, Paříž vlastně byla úplně jiná. Když obejdu krásně oblečené Francouzky a hezký Francouze, tak to bylo velký překvapení. Postupně si ověřuju, že každé hlavní město, které navštívím si je docela podobné. To co Vám možná na fotkách lidé neukážou, jako prosté ulice nebo atmosféru samotného města, Vám možná vyrazí dech nejvíc. Paříž je první město mimo můj domov, kde jsem se jako doma cítila. Takový zvláštní pocit bezpečí. Celkově mě to dost překvapilo, protože jinde mám spíš pocity nejistoty. Paříž si i za těch pár dní co jsme tam byly našla v mém vědomí velký kus jenom pro sebe. A to se o své vědomí zase tak často nedělím..:P
Jak jsem říkala, je hodně podobná jako Praha. Se spoustou zákoutí, uliček a náměstíček. Ale přesto, že je x-krát dál než Praha, domov mi připomínala víc. Kdoví, možná moje kořeny sahají až do Francie!?
Nicméně, snažila jsem se tam hodně natáčet a ikdyž jsem nenatočila zdaleka všechno a taky jsme zdaleka všechno nenavštívili, vytvořila jsem moje první "vlogovací" video. Rozhodně dejte vědět, jestli jste někdy v Paříži byli a případně, jakým pocitem na Vás dýchla! To bude pro dnešek všechno a budu se těšit příště!

- S láskou k jídlu, Ejnyt.
--> https://www.youtube.com/watch?v=q8LV9Ql0le4 <--